5 adımda hamsterınızın kafesini temizleyin

Hamsterınızın sağlığı ve sağlığı için haftada en az bir kez kafesini temizlemeniz gerekir. Nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Lideri takip edin !

Dikkatli olun, hamsterınızın yemi ve dışkısı her gün kafesten çıkarılmalı, suyu ve yemi için aksesuarları da mutlaka kafesten çıkarılmalıdır. günlük temizlenir.

1. Hamsteri aktarın

Yapılacak ilk şey hamsteri kafesinden çıkarıp güvenli bir yere nakletmek, diğer hayvanların ulaşamayacağı. Bir hamster egzersiz topu, taşıyıcı veya yüksek kenarlı kase hile yapabilir, temizlik en fazla 15 dakika.

2. Çöpü atın

Hamsterınız güvende olduğunda metal kafesi plastik tepsiden ayırın ve çöpe atmak saç topunun çöp kutusu. Ayrıca yemek artıklarını ve hamsterınızın “yuvasında” ne varsa atın.

3. Her şeyi yıkayın

Ardından bir kağıt havlu (veya sünger) ve sabun alın, ardından plastik kutuyu VE kafesi çubuklarla yıkayın sıcak suda (en kolay yol onları küvette yıkamaktır). Ayrıca besleyicileri, sulukları ve diğer tüm aksesuarlar hamsterınızın kafesinde, özellikle oyuncaklarında bulunur.

hamster
Kredi: Purple Flow/Flickr

Ayrıca her şeyi dezenfekte et evcil hayvan dükkanlarında bulacağınız bu amaç için ayrılmış bir ürünle (doğal bir ev yapımı dezenfektan daha da iyidir), ancak unutmayın iyice durulayın sonradan. Son olarak kurumaya bırakın.

4. Yeni çöp ekleyin

Kutu kuruduğunda, temiz altlığı dökün ve yuvalama malzemesini değiştirin (örneğin temiz pamuk). Ardından metal kafesi ve hamsterınızın kafesinde bulunan tüm nesneleri tekrar yerine koyun. Besleyicisine yiyecek ve suluğuna tatlı su ekleyin.

5. Hamsteri kafesine geri koyun

Her şey yerine oturduğunda hamsteri kafesine geri koyabilirsiniz. Yapılan değişikliklere şaşıran ikincisi kesinlikle birkaç dakikalığına deneyecek. bir yuvayı yeniden inşa etmek ve yiyecek stoklarını doldurun. Her durumda, yeni temiz ortamına alışmasına izin verin!

Ayrıca beğeneceksiniz:

Hamsterim kış uykusuna yattı: ne yapmalıyım?

Kemirgenler: En yaygın hastalıklar

Sıcak havalarda hamsterınızı serinletecek 6 ipucu

3 neden

Tavşanı evde serbest bırakmak: Alınması gereken 5 önlem