5 neden

Köpeğinizin ağladığını duymak hoş değil. Ve haklı olarak, bir hayvanın davranışını bir insanınkiyle çok kolay karşılaştırma eğilimindeyiz. Yani, köpeğimiz ağladığında, bunun üzgün olduğu için olduğunu düşünüyoruz… Hayır! Köpeğin ağlaması, onun iletişim kurmasının sadece bir yolu. Dinle!

1. Bir yeri ağrıyor

Köpeğiniz belirgin bir sebep olmadan ağlamaya başlarsa, bunun nedeni fiziksel acı çekmesi olabilir ve bu onun bunu ifade etmenin tek yolu olabilir. Benzer şekilde, bir köpek rahatsızlık ve kimin kurbanı depresyon ağlamaya başlayabilir. Her iki durumda da, veteriner ziyareti sırayla.

2. Dikkatinizi çekmeye çalışıyor

Köpeğiniz, ağlamaya başladığında ona duş almak için koştuğunuzu fark etmiş olmalı. kucaklaşmak ve güvence vermek, onunla oynamak ya da ona mama vermek için bile. Kısacası, o ağlamaya başlar başlamaz tüm hislerine teslim olursunuz. kaprisler. Böylece köpeğiniz, dikkatinizi çekmek için ağlamanız gerektiğini öğrendi!

3. O korkuyor

Köpeğiniz evden her çıktığınızda ağlıyorsa, bir daha asla geri dönmeyeceğinizden korkar.terk etmek. Benzer şekilde, bir köpek, bir gürültü, ses ziyareti sırasında onu korkutur. Veteriner ya da çevresi alt üst olduğunda bile, hareket. Her şeyden önce, onu rahatlatmaya çalışmayın, sadece korkusunu artırırsınız, aksine onu sakinleştirmeye çalışırsınız. dikkatini başka yöne çekmek örneğin oyun yoluyla.

korkmuş köpek
Kredi: smrm1977 / iStock

4. O aç

Köpeğiniz sadece yemek zamanlarında veya siz mutfaktayken ağlamaya başlıyorsa, başka yere bakmanıza gerek yok: Aç olduğunu bilmenizi istiyor. Tekrar başlamasını istemiyorsan, onu beslemek için ağlaması bitene kadar bekleyin. Karar senin, ona değil!

5. O bir köpek yavrusu

Yeni bir köpek yavrusu sahiplendiyseniz, bu normaldir. ilk haftalar ikincisi, özellikle geceleri düzenli olarak ağlamaya başlar. Aslında ailesini özlüyor. Birçok köpek yavrusu sahibinin yaptığı hata, sistematik olarak konfor saç yumakları onun sadece bir bebek olduğunu düşünüyor. Ama bunu yaparak, yavrularına ağlamaları için bir sebep veriyorlar.

Aksine bu çığlıklara cevap vermeyin, evcil hayvanınızı güvende hissettirin. güvenlik : onu küçük yap olumsuzluk sepetine eski evinin kokusuyla battaniyeler veya pelüş hayvanlar koyarak kıvrılabilir, hatta sepetini bir yere koyabilir. madeni para ve bir odanın ortasında değil.

Ve bundan sonra sızlanma devam ederse, yeni yavru köpeğinizin ağlamasını durdurmasını sağlayacak bu 8 ipucunu uygulamanızı öneririz. Böylece geceleri (nihayet!) gözlerinizi kapatabilirsiniz, o da çok daha huzurlu geceler geçirecektir. Ve daha büyük bir kediniz varsa, kedinin geceleri ulumasını da duyabilirsiniz.

Dünyanın en tehlikeli 10 köpek ırkı

Kedim mırıldanmıyor: bu normal mi?