benimsemek için acil eylem

Köpeklerle ilgili sorun, yollarına çıkan her şeyi yutma eğiliminde olmalarıdır. Ancak, onlar için çok büyük bir nesneyi veya yiyeceği yutarlarsa, ikincisinin sıkışma riski vardır. Bu durumda, boğulma. Yani köpeğiniz artık nefes alamıyorsa ve onu veterinere götürmek için zamanınız olmadığını düşünüyorsanız, yapmanız gereken tek şey var: Heimlich manevrası.

Boğazına takılan nesneyi görüyorsanız, dikkatlice çıkarmaya çalışın. Ama dikkat et, zorlamadaha da derine batma riskiyle karşı karşıya.

Küçük köpekler için

Köpeğinizi sırt üstü yatırın ve iki elini karnına koy, son kaburganın altında. Ardından parmaklarınızla arka arkaya 5 kez sıkıca bastırın. Hayvan nesneyi çıkarana kadar tekrarlayın.

Orta boy köpekler için

Diz çök ve köpeği hafifçe öne doğru eğin kalçalarını sana karşı iyi yapıştırarak. Böylece başını aşağı doğru tutmak zorunda kalacak. Bir elinizi göğsünün altına koyun ve diğer elin avuç içini iki omuz arasına sıkıca vurun (servikal dikkat edin).

Kredi: torstensimon/Pixabay

Eğer nesne hala çıkmıyorsa, köpeğinizin sırtını göğsünüze dayayın ve kollarınızı etrafına sararak tutun. Ellerini son kaburgasının altına koy, göğüs kemiğinin altındaöğesine basın ve art arda 5 kez basın.

büyük köpekler için

Köpeğinizi kaldıramıyorsanız, onu sağ tarafına yatır ve onun arkasına yat. kollarını yerleştir karnının etrafında ve yumruğunuzla göğüs kafesinin altına karına doğru yukarıya doğru bastırın.

Hiçbir şey işe yaramazsa, veteriner acil servisine acele edin. Aracınız yoksa itfaiyeyi aramanız tavsiye edilir.

Evcil hayvan sahipleri çok özel bir andan korkarlar: hayvanın kaybolması, yaşanacak en korkunç anlardan biri. Bazı insanlar, aldıkları koşulsuz sevgi çok faydalı olduğu için, insanlar arasındaki sevgiden çok farklı olduğu için, her türlü yargıdan yoksun bir yaratık tarafından hatasız ve bereketli olduğu için bunu gerçekten asla aşamazlar. Ve bazı durumlarda, bu kader anı geciktirmek mümkündür.

Köpek boğulurken nasıl davranılacağını az önce gördük. Fakat kalp krizi, kanama veya solunum durması durumunda ne yapılmalı? Duruma bağlı olarak benimsenecek davranış, bir erkeğe köpekle hemen hemen aynıdır, ancak duruşlar açıkça hayvanın morfolojisine uyum sağlamalıdır. Öyleyse öğren Köpeğinize yardımcı olacak 10 ilk yardım eylemi kritik durumlarda.

Ayrıca beğeneceksiniz:

Köpeğiniz için ideal ilaç seti

Köpeğinizin acı çektiğini gösteren 10 işaret

Köpeğim kusar: Kesinlikle sahip olunması gereken 5 refleks

Ateşböcekleri ve ateşböcekleri neden geceleri parlar?

Köpeğinize Verebileceğiniz 10 İnsan Maması