Bir kedinin hamileliği ne kadar sürer?

Kedilerde gebelik süresi kadınlara göre çok daha kısadır. Ama bu dönem özellikle kedi dostlarımız için yorucu olmaya devam ediyor. Kedinizin bebek sahibi olmasını istiyor ancak hamileliğinin ne kadar süreceğini bilmiyor musunuz? Kediniz zaten hamile ve doğuma ne kadar kaldığını bilmek mi istiyorsunuz? Tüm cevaplar burada.

Yaklaşık 2 ay süren bir hamilelik

Kedilerde gebelik süresi sürer 57 ila 63 gün arasında, yani 8 ila 9 hafta. Ama bir kedinin bebek beklediğini anlamak kolay değil birkaç haftadan önce. Aslında, karnı dördüncü haftanın sonuna kadar yuvarlaklaşmaya başlamaz. Bununla birlikte, yavru kedilerin yakında ortaya çıkacağını gösteren birkaç işaret var.

İlk olarak, davranışları değişebilir. O olacak daha sevimli, ama yine de küçük şirin bir yuva oluşturarak sakinlik arayacaktır. O zamanlar, mide bulantısı görünebilir ve iştah kaybına neden olabilir. Nihayet, onun vücudu değişecek : göğüsleri büyüyecek, pelvisi genişleyecek, sırtı genişleyecek ve göbeği yavaş yavaş sertleşecek.

sohbet ingiliz stenografi
Kredi: iStock / NiseriN

yapılacak doğru şeyler

Kedinizin hamile olduğunu keşfettiyseniz, çevresinde bazı değişiklikler yapmanız önerilir. Aslında, ihtiyacı olacak daha fazla konfor normalden daha. Amaç, hamileliği boyunca kendini iyi hissetmesidir, ikincisi tüy yumağınız için stresli olmamalıdır.

Bunu yapmak için, küçük bir yuva inşa et İstediği zaman kendini izole edip dinlenebilmesi için gözden uzak sessiz bir yerde. Oraya çok yumuşak battaniyelerin yanı sıra bir kase su ve yakına bir çöp kutusu yerleştirin. Bu sayede kediniz su içmek veya kendini rahatlatmak için hareket etmek zorunda kalmayacak. Ayrıca, doğum yaptıktan sonra bu konfigürasyonu kesinlikle koruyabileceğinizi unutmayın. Onu herhangi bir çabadan kurtarmak için sadece bir kase yiyecek eklemeniz gerekecek.

Bunu bildiğim iyi oldu : Kediniz örneğin bir dolabın içinde kendine şirin bir yuva oluşturmaya başlarsa, bu onun yakında doğum yapacağının tipik bir işaretidir. Bu durumda, bırak onu. Gerçekten de, seçtiği yeri sizin onun için düzenlediğiniz yere tercih ediyorsa, öyle olsun. Karar vermek sadece ona ve ona kalmış.

Ek olarak, özellikle dikkat etmelisiniz.beslemek yüksek kalitede ve normalden biraz daha zengin olması gereken hamile kedinizin

Kedim mırıldanmıyor: bu normal mi?

Kedimin kulakları sıcak: bu normal mi?