Bu kutsal kedi hakkında bilinmesi gereken 5 şey

Siyam kedisi çok zarif bir fiziğe sahiptir. Ve mavi gözleri tek kelimeyle büyüleyici. Kükürtlü bir üne sahip olduğu için birkaç yıldır unutulmuş, Fransız evlerinde güçlü bir geri dönüş yapıyor. Bir kedi sahiplenmek istiyorsanız ve hangi cinsi seçeceğinizi bilmiyorsanız, işte Siyam kedisi sahiplenmek için 5 iyi neden.

1. Atalardan kalma bir tarih

Bu ırkın kökenleri 700 yaşından küçüklerin bilemeyeceği kadar eskilere dayanmaktadır. Efsaneye göre Siyamların soyundan geliyor. Siam tapınaklarının kutsal kedileri (Tayland’ın eski adı). İsimleri bu nedenle bu ülkeden gelecekti.

Cins daha sonra kendisini Büyük Britanya’da kurdu. 19. yüzyıl, ardından Amerika Birleşik Devletleri’ne. O zamandan beri Fransızların en sevdiği kedilerden biri haline geldi.

Siyam kedisi
Kaynak: webandi/Pixabay

2. Rekabetçi bir fizik

Hayır, ama şu yoğun mavi gözlere bakın… Ve o ince bedene… Hiç şüphe yok ki, Siyamlılardan biri de en zarif kediler bulunmakta. Hayalindeki fiziği kedi dostlarımızın sevenleri tarafından büyük beğeni topluyor.

Bu playboy’un bir ince kemik birlikte uzun bacaklar. Çok çalışılmış eğrileri, onu çok “müstehcen” olarak tanımlanabilecek bir kedi yapar. Ve o sadece yakışıklı değil, aynı zamanda sevimli!

Siyam kedisi
Kredi bilgileri: rihaij/Pixabay

3. Tamamen sadık bir kedi

Kükürtlü bir itibarın kurbanı olan Siyam, çoğu zaman dışlandı. Bazıları, bu kedinin okşanmasına izin vermediğine ve en ufak bir fırsatta pençelerini çektiğine inanıyor. Tamamen yanlış! İlk olarak, her kedinin kendine özgü bir karakteri vardır. O halde bazı ırklar mizaç açısından diğerlerinde olmayan yatkınlıklara sahip olsa bile, eğitim ve yaşam tarzı bu, her kedinin mizacını tanımlar.

Ününün önerdiğinin aksine, Siyam bir olmaya yatkındır. çok (çok) sevecen kedi. Tamamen efendisine bağlı, bazılarının sahip olabileceği bağımsız bir kedi imajına benzemiyor. Aksine, onun sevgisi sınırsız. Sarılmayı sever ve efendisini her yerde takip etmeyi sever evde iyi bir küçük köpek gibi. yalnızlığa dayanamıyorumSiyam bu nedenle genellikle evden uzakta olan bir aile için uygun değildir.

Siyam kedisi
Kredi bilgileri: liliy2025/Pixabay

4. Sosyal bir mizaç

Hayır, Siyam vahşi değildir. Hatta oldukça sosyal bir tiptir. inatçı konuşmacıustasıyla “tartışarak” saatler geçirebilir.

Bu kısa tüylü kedi diğer hayvanları da sever ve çocuklarla oynamayı seviyorum. üzerinde sonsuz sabır onu küçük çocuklara karşı en hoşgörülü kedilerden biri yapar.

Siyam kedisi
Kredi bilgileri: ARLOUK/Pixabay

5. Tasmayla yürümeyi kabul eden bir kedi

Küçük tüy yumaklarımız nadiren tasmalı kısa bir yürüyüşe çıkar. Bu işi köpeklere bırakıyorlar. Siyam olması boşuna değil “kedi-köpek” olarak da adlandırılır. Oğul sosyal ve dışa dönük mizaç yeni şeyleri çok çabuk öğrenmesini sağlar.

Sahibine olan koşulsuz sevgisi, tasmalı yürümeyi öğrenmeyi daha da kolaylaştırıyor. Gerçekten de, tasmanın nereye giderse gitsin sahibini takip etmesine izin verdiğini anlarsa, onu büyük bir mutlulukla kabul edecektir.

Siyam kedisi
Kredi bilgileri: ARLOUK/Pixabay

Keşfetmek Siyam kedisi hakkında diğer bilgilerbu türünün tek örneği Asya kedisi!

Şunları da beğeneceksiniz:

En konuşkan 5 kedi ırkı

Çocuğunuz varken kedi sahiplenmek için 5 neden

Köpeklerle iyi anlaşan en iyi 10 kedi ırkı

neden bizi bu kadar büyülüyor?

Evcil hayvanınızla spor yapmak: hangi aktiviteleri seçmelisiniz?