bu meslek nelerden oluşuyor?

At binlerce yıldır insanlığa eşlik ediyor. Sağlam ve heybetli bir hayvan, dört nala koşan hızı, otomobilin icadına kadar insanın hızlı hareket etmesine izin verdi. Bugün bu atlardan bazıları kaslarını test eden at gösterilerine katılıyor. Bu yüzden uzun zamandır özel ilgiye ihtiyaçları var. İşte burada damat devreye giriyor. Gelin bu muhteşem mesleği icra etmek için gereken nitelikleri birlikte keşfedelim.

tımar etmek nedir?

Önceki serbest meslek sahibi bir damat olmak, bu işlevin gerektirdiği egzersizleri öğrenmek önemlidir. Böylece damat-bakıcı olarak da adlandırılan damat, her şeyden önce at refahı hizmetinde. Bu, onları beslemekle, tımar etmekle ve ütülerinin durumunu kontrol etmekle ilgileneceği anlamına gelir. Buna ek olarak, damat binek ile sürekli temas halindedir ve bu da ona izin verir. olağandışı davranış belirtilerini hızla tespit edin. Bu nedenle küçük yaralanmalarda (topallama, göz problemleri vb.) temel bakım yaparak hayvanın sağlığını sağlar, böylece atın yaşam beklentisini mümkün olan en iyi koşullarda uzatır. .

at nalı
Kredi bilgileri: aglaya3/Pixabay

Damat olmak için hangi nitelikler gereklidir?

Bu mesleğe başlamak için atlara düşkün olmak yeterli değildir. Bunun için yapmanız gerekenler derinlemesine bilgi sahibi olmak sürme açısından. Bu nedenle, dörtnala 5 (bir eğitmen tarafından onaylanacak) bu mesleği icra etmek için şiddetle tavsiye edilir.

Ayrıca, at hareketlerini ve alışkanlıklarını mükemmel bir şekilde bilir. Bu, hayvanın tavrında bir değişiklik meydana gelir gelmez damadın hemen uyarılmasını sağlar. Ayrıca, şüphesiz o atın morfolojisini kontrol etmek Böylece ilk yardımın mümkün olduğu kadar etkili bir şekilde uygulanabilmesi için.

at bakımı
Kredi bilgileri: AsyaPozniak/iStock

Aksi halde, iyi bir fiziksel durum karşılaşacağınız çeşitli bakım görevlerini yerine getirebilmek için gereklidir. Kariyeri boyunca saman ve diğer ağır yükleri kaldırmanın yanı sıra, bir damadın sorumlulukları yalnızca bu görkemli hayvanları doğrudan ilgilendirmiyor. Bu olmalı her işi bilir, çünkü atın çevresiyle ilgili her türlü olayın üstesinden gelmek için mekanik ve DIY konusunda belirli beceriler gerekli olacaktır. satın alınması kamyon ruhsatı hayvanların taşınması için de takdir edilecektir.

Özetle, damat birkaç şapka takar: çabaya katlanması gereken gözlemci, şifacı ve tamirci.

Bir köpek hangi yaşta yetişkin boyutuna ulaşır?

Dünyanın en küçük 5 kedi cinsi