Bu yüzden asla bir tavşanı vahşi doğada terk etmemelisiniz.

Kendi nedeniniz için tavşanınızı terk etme fikriniz var mı? Burada yargılanmayacaksınız, ancak sizden takip edenleri okumanızı rica ediyoruz.

Bir tavşanı vahşi doğada terk etmek onu mahkum etmektir.

Sanılanın aksine, en çok terk edilenler kediler ya da köpekler değildir. Bunlar tavşanlar. Nedeni basit: aileler genelliklebir hevesle tavşan evlat edinmek. Çoğu zaman çocuğunu memnun etmek için. Ancak birçoğu, küçük de olsa bir hayvana bakmanın çok fazla kısıtlamayı temsil ettiğini çabucak fark eder.

Özellikle tavşan cüce olsun ya da olmasın on yıl yaşayabildiği için. Gerçekten de, faydalandığı sürece sağlıklı yaşam tarzıdoğru aşılanmış olması ve kaliteli mama ile beslenmesi durumunda birkaç yıl sonra tavşanın ölmesi için bir neden yoktur.

Birçok insan daha sonra karar verir. serbest bırakmak tavşanları vahşi doğada daha mutlu olacağını düşünerek vahşi doğada. Gerçekten de, bir popüler inanış tavşanların vahşi doğaya mükemmel uyum sağlayabilen hayvanlar olmasını istiyor. Ayrıca yollarında buldukları herhangi bir bitki örtüsü ile kendilerini kolayca besleyebileceklerine inanılıyor.

Lapland
Kredi: Rabbitti / iStock

Aslında tamamen yalandır!!! Tavşan evcilleştirildi ve bu nedenle asla vahşi doğada yaşamadı. Böylece, oradan çalışır birçok risk Aniden kendinizi doğada yalnız bulmak: yırtıcı hayvanlar, araba kazaları, zehirli bitkiler, hastalıklar, stres, soğuk algınlığı, yiyecek eksikliği… Pek çok tehlike var!

Oldukça basit, bir parkta veya ormanda bir tavşanın hayatta kalma süresinin 48 saat olduğu tahmin edilmektedir.

Ama sonra, ne yapmalı?

X veya Y nedeniyle tavşanınızı terk etmek zorunda kalırsanız, bir sığınma evi veya dernekle iletişime geçin hayvanınızı toplayabilecek ve ona tekrar sahiplenme şansı verebilecek yakınınızda.

Gerçekten de tavşanınızı vahşi doğaya salıvermek sadece onu kınamak. Zaten kıl yumağınızı terk etmeye karar verdiniz, yine de onu öldürmeyeceksiniz…

Hamsterınızı yenilemek için 6 ipucu

Dalışa başlamadan önce kendinize sormanız gereken 8 soru