Bu yüzden hamsterınıza asla egzersiz topu almamalısınız.

Hamster küçük bir hayvan olabilir, ancak bu onun egzersiz yapmasını engellemez. Birçok sahip, hamsterına kafesinden çıkması için görünüşte zararsız bir egzersiz topu sunmayı tercih eder…Birçok Alman ve İsviçre derneği, hamsterlar için egzersiz toplarının hayvanlara zararlı olduğunu düşünür, bu yüzden İsviçre’de yasaklanmıştır. Ama o zaman, küçük tüy yumaklarımız için nasıl tehlikeliler?

1. Yaralanmalar

Her şeyden önce, egzersiz toplarıyla ilgili sorun, oluşturabilecekleri yaralanma riskidir. Evin etrafında yuvarlanmak, top mobilyalara çarpıyorduvarlar… ve her darbe şiddetli hamster için. Şokların yanı sıra, hamster Sırtını incitmek genellikle çok küçük olan topun boyutu nedeniyle.

2. Havalandırma eksikliği

Oldukça sık, egzersiz topları kötü tasarlanmış. Bazen yeterince havalandırılmıyorlar, o kadar ki hamster boğulabilir. Kemirgen bir şey yaptığında risk daha da artar. yoğun çaba.

hamster
Kredi: iStock

3. Stres

Bir topun içinde kilitli olan hamster, çevresini gerçekten keşfedemez veya onunla etkileşime giremez. Bir kez olsun kafesine kilitli değil, bir topun içinde kilitli. Aslında, bir hamsteri kafesinden çıkardığınızda, ona biraz vermek iyidir. özgürlük. Hatta bu alanın içine kapalı olmak, hamsteri belirli bir kısıtlamaya tabi tutma eğilimindedir. stres bazen kalp sorunlarına yol açar.

Ayrıca, renk topun hareketi, hamsterın görüşünü şiddetle bozar ve onun yönünü kaybetmesine neden olur topun sürekli hareketliliği nedeniyle zaten gergin olan. Egzersiz topu, yuvarlanır, yuvarlanır ve tekrar yuvarlanır… Hamsterin patlaması nedeniyle değil,yuvarlanmayı durduramaz. Gerçekten de içindeki hamster (istese bile) onu bırakamaz.

Kobayınız için 100 ultra orijinal isim fikri

Tavşanınızı soğutmak için 6 ipucu