Dalışa başlamadan önce kendinize sormanız gereken 8 soru

Bir çinçilla sahiplenmek ister misiniz, ancak bu hayvanın sizin için olup olmadığını ve onu mutlu edip edemeyeceğinizi bilmiyor musunuz? Aşağıdaki sorulara “evet” cevabı veriyorsanız, çinçilla tam size göre bir hayvan!

1. Çocuklarınız nazik mi ve bir hayvana nasıl bakılacağını biliyor mu?

Çinçilla bir türdür yetişkinler için en uygun çocuklara göre. Gerçekten öyle kırılgan ve çok fazla manipüle edilmeye dayanamıyor, bu da savunma araçlarını harekete geçirme riskini taşıyor. Öte yandan, çocuklarınız çok ani değilse ve gerektiğinde hayvanları nasıl yalnız bırakacağını biliyorsa, bu bir sorun olmamalıdır.

2. Her gün bununla başa çıkmak için yaklaşık bir saatiniz var mı?

Çinçillanızla ilgilenmek günde neredeyse bir saatinizi alır: beslemek, kucaklamak, onunla oyna ve kafesini temizleyin (en az haftada bir).

3. Sandığı için sessiz bir odanız var mı?

Bir çinçilla kafesi sessiz bir odada olmalıdır. Bu odadaki tavanlar, kafesi koyacak kadar yüksek olmalıdır. Nitekim sonuncusu haute çünkü çinçillalar zıplayan hayvanlar ve bu nedenle büyük bir kafese ihtiyaç duyar. Ayrıca çinçillalar, her zaman karanlık veya dışarıda olan bir odada yaşamamalıdır.

4. Her gün bir süre evinizde dolaşmasına izin mi vereceksiniz?

evet! Şinşillalar yürümek gerekiyor bir miktar. Bu nedenle, evinizde dolaşmasına ve özellikle bu süre zarfında onu izlemesine izin vermeye istekli olmalısınız.

çinçilla uyuzu
Kredi: iStock

5. Evde rahatlarsa sabredebilir misiniz?

Olması muhtemeldir. Bu durumda sabırlı bir insan olmanız ve kızmamanız daha iyidir. Çinçillanızı azarlamak, bunun dışında hiçbir işe yaramaz. onu endişelendirmek.

6. Tatile gittiğinizde biri onu tutabilecek mi?

Tüm evcil hayvanlarda, özellikle kemirgenlerde ve balıklarda olduğu gibi, onları tatile götürmek her zaman çok pratik değildir. Yapabilecek birini tanıdığından emin olmalısın. O’na iyi bak seyahat ederken.

7. Sadece onun için yüksek bir kafes planladınız mı?

“Sadece onun için” sadece çinçillalar için demektir. Şinşillalar ve diğer kemirgenler çok farklıdır, bu yüzden birlikte yaşayamazlar. Öte yandan, aynı cinsiyetten birkaç chinchilla veya birkaç chinchilla’yı ağırlamak istiyorsanız, bu oldukça mümkündür. Bir chinchilla’ya sahip olmak istiyorsanız, bir çift evlat edinmek şiddetle tavsiye edilir.

8. Bütün aile çinçilla sahiplenmek ister mi?

Çinçilla sahibi olmak istiyorsunuz ama çocuklarınız kedi istiyor ve kocanız hiç hayvan istemiyor. Bu durumlarda durum biraz karmaşıktır. Bir ailen varsa ve bir evcil hayvana sahip olmak istiyorsan, şunu hatırlamak her zaman iyidir. karar birlikte alınmalı.

Ayrıca beğeneceksiniz:

Çinçillam her yere işiyor: 6 neden

Chinchilla: Onu iyi beslemek için 3 ipucu

Kemirgenler: En yaygın hastalıklar

Bu yüzden asla bir tavşanı vahşi doğada terk etmemelisiniz.

Kobayınız için 100 ultra orijinal isim fikri