Dünyanın en küçük 5 kedi cinsi

Kaçınılmaz olarak, herhangi bir kedi sahibinin hayali, yavru kedisinin tüm hayatı boyunca sevimli kalması için büyüdüğünü asla görmemektir. Ne yazık ki, bu mümkün değil! Yani, gerçekten küçük olan her şeye meraklı olanlar için, dünyadaki bu en küçük 5 evcil kedi ırkı tam size göre!

1. Le Singapura

olduğu bilinen dünyanın en küçük kedi cinsiSingapura’nın sevimli yuvarlak bir kafası olduğu kadar büyük badem gözler. arasında ağırlığındadır 1,8 ve 2,7 kg ve 25 cm ölçülerindedir. Çok aktif ve sevecen bir kedidir ve bir kedi olarak kabul edilir. mükemmel avcı. Birini evlat edinmek istiyorsanız, yine de 800 ila 1.500 Euro arasında ödeme yapmanız gerekecek.

sohbet Singapur
Kredi: 51g7z61hz5af2azs6k6/Wikimedia Commons

2. Le Munchkin

Bacakları kısa olan Munchkin, yaklaşık 30 cm boyunda ve 2 ila 5 kg. Çok girişken ve özellikle sevimli olan bu küçük kedi yavru kedi karakteri harika bir hayat arkadaşıdır. Çok yükseğe zıplayamaz ama diğer yandan çok hızlı ve çeviktir. Munchkin yavru kedi sahiplenmek için yaklaşık 1000 Euro sayın.

sohbet munchkin
Kredi: tasy/Pixabay

3. Ve Korat

Aslen Taylandlı olan Korat, Mavi elbise ve yeşil gözlü olduğu söylenen şanslı hayvan. Çok sadık, bu kedi insanına derinden bağlı. ruhun büyük canlılığı, çabuk öğrenir ve “kedi-köpekler” lakaplı kedilerden biridir. 25 cm ölçü ve arada tartım 2,5 ila 4,5 kgbu küçük şanslı kedinin fiyatı hala 1.500 Euro civarında.

sohbet korat
Kredi: 15claudia/Pixabay

4. Ve Skookum

Aslen Amerika Birleşik Devletleri’nden olan Skookum, çok kısa bacaklar ve onun kıvırcık ceket. Bir Munchkin ve bir Laperm arasındaki çaprazlamadan kaynaklanan bu çok oyuncu kedi, 5 kg’dan az Fransa’da hala nadirdir.

sohbet
Kredi: JakeWilliamHeckey/Pixabay

5. Le Cornish Rex

Genellikle tartım 5 kg’dan az 35 cm boyunda olan Cornish Rex, bu sınıflandırmadaki en büyük kedi olmasına rağmen en küçük kedilerden biridir. Onun için çok takdir kıvırcık ceket, bu kedi çok sevimli. Onun tarafı tutkal kabı onu her yerde efendisinin peşinden gitmeye zorlar, öyle ki yalnızlıktan nefret eder. Ayrıca, insanlarıyla konuşmayı sever ve bu nedenle konuşmaktan çekinmez. ses ver en kısa sürede.

sohbet cornish rex
Kredi: Olivia2/Wikimedia Commons

Şüphesiz sizi duygulandıracak bu genel bakıştan sonra, dünyanın en büyük 5 kedi ırkını da keşfedin. Ve daha fazlasını istiyorsanız, size British Shorthair kedisi ve sizi tamamen eritecek yuvarlak aşk yüzü hakkında her şeyi bilmenizi öneriyoruz.

Ayrıca beğeneceksiniz:

Dünyanın en pahalı 10 kedi cinsi

Fransızların en sevdiği 10 kedi ırkı

bu meslek nelerden oluşuyor?

Ateşböcekleri ve ateşböcekleri neden geceleri parlar?