Dünyanın en pahalı 10 köpeği

Fransa’da ve dünyanın her yerinde safkan köpekler çok revaçta. Ve haklı olarak, bazı köpekler atipik fizikleri veya olağanüstü zekaları ile büyülüyor. Ama herkes bu küçük köpek mücevherlerini karşılayamaz. Dünyanın en pahalı 10 köpeğinin kapsamlı olmayan listesini keşfedin!

1. Tibet Mastifi

Dünyanın en pahalı köpeği olarak kabul edilen Tibetli Mastiff (ömrü yaklaşık on yıl olduğu tahmin edilmektedir) olarak da bilinir. Tibet Mastifi, genellikle 2000 ile 6000 Euro arasında satıyor. Bir Tibet Mastiff bile satıldı 1,4 milyon d’euro 2013 yılında.

tibet mastiff köpeği
Kredi: iStock

2. Samoyed

Samoyed’in fiyatı 2800 ile 5000 avro arasında. Bu muhteşem beyaz köpek çocuklarla birlikte olmaktan her şeyden çok zevk alan yorulmak bilmeyen bir oyuncudur. Öte yandan, gerçek bir katır başı!

samoyed köpek
Kredi: iStock

3. Le Lowchen

Lowchen fiyatı da denir küçük aslan köpeği, 3500 ila 6000 Euro arasındadır. Neşeli ve zeki olan bu küçük köpek aynı zamanda çok enerjiktir. Bu nedenle kanalize etmek önemli olacaktır.

küçük aslan köpeği
Kredi: iStock

4. Gülen Rottweiler

Bir Rottweiler almak size 800 ila 5000 Euro’ya mal olacak. Bazıları tarafından beğenilen, diğerleri tarafından nefret edilen Rottweiler tartışmalıdır. Yine de, eğer uygun şekilde eğitilirse, bu köpek saldırgan olmaktan başka bir şey değildir. Çok sevecen et adanmış efendilerine karşı, onları korumak için hayatını tehlikeye atmaktan çekinmeyecektir.

chien rottweiler
Kredi: Wikimedia Commons

5. Pomeranya

Cüce Spitz olarak da adlandırılan Pomeranian Loulou’nun fiyatı 600 ila 2000 avro. Canlı karakterli ve doğal olarak neşelibu küçük köpek, biraz da olsa yaşam için mükemmel bir arkadaştır. karakter.

chien spitz nain
Kredi: Cory de Vega/Pexel

6. Kanada Eskimo Köpeği

Kanada Eskimo Köpeği olarak da bilinir. simsiyah, yaklaşık 5000 Euro’ya satıyor. Ve iyi bir nedenle, bu mükemmel kızak köpeği hala çok nadirdir.

19. yüzyıldaki başarısının kurbanı olan bu köpek cinsi kendini dünyanın her yerine dağılmış halde buldu. Onun kırılganlığı köpek hastalıkları Sunmak hem ithalatçı ülkelerde hem de birçok geçiş acı çekti, nüfusunu büyük ölçüde azalttı. sadece o zaman kaldı 200 safkan örnek O zamandan beri, Kanada bu eşsiz kızak köpeğini kurtarmak için bir kampanya başlattı.

kanada eskimo köpeği
Kredi: PardoY/Wikipedia

7. Le Cavalier King Charles Spaniel

Cavalier King Charles 700 ila 7000 Euro arasında satılabilir. düşünülen dünyanın en tatlı köpeğibu hayvan genellikle çok sevecen ve çok müdahaleci değil.

chien şövalye kral charles
Kredi: Alexas_Photos/Pixabay

8. L’Akita Inu

1000 ile 1500 Euro arasında satılan Japonya’dan gelen bu köpek gerçek bir sadakat modeli. Yabancılara güvenmez, mükemmel bir bekçi köpeği olur. Bu peluş başlı hayvan hakkında daha fazla bilgi edinmek için, göz atın Yükselen Güneş İmparatorluğu’ndan bu köpek olan Akita Inu hakkında 5 şey.

chien akita inu
Kredi: uadrienn/Pixabay

9. Le Chow-Chow

Chow-Chow’un fiyatı 900 ile 5000 Euro arasında değişiyor. Büyük bir dadı gibi görünmesine rağmen, bu köpeğin bir çok ayrılmış karakterbu onu efendilerine karşı çok sevecen yapmaz.

chien chow-chow
Kredi: Ücretsiz Fotoğraflar/Pixabay

10. Le Sakallı Kömür Ocağı

Bearded Collie 600 ila 3000 Euro arasında satıyor. nitelikleri nedeniyle son derece takdir çoban köpekleriaynı zamanda inanılmaz yumuşaklığı sayesinde çocukların en yakın arkadaşıdır.

chien sakallı kömür ocağı
Kredi:

Anlayacağınız gibi, safkan bir köpek satın almak bir hevesle yapılmaz, her ne kadar yüzü ne kadar net olursa olsun (tamamen istemsiz bir şekilde) herhangi bir maddi yargıyı ortadan kaldırsa bile. Ayrıca, var safkan bir köpeği evlat edinmemek için birkaç neden. Bunlardan biri ve en az skandal olmayan, bu hayvanların ticaretiyle ilgilidir. Üstelik bu, tartışmanın bir parçasını oluşturan bir argümandır. Bir barınak köpeğini evinize kabul etmek için 10 mükemmel neden.

Ayrıca beğeneceksiniz:

Dünyadaki en nadir 10 köpek ırkı

Bir köpek yavrusu veya yavru kedi satın almak için talep edilecek 5 temel belge

Muhtemelen bilmediğiniz 20 köpek ırkı

bir referans aracı olarak trüf

neden bizi bu kadar büyülüyor?