Dünyanın en tehlikeli 10 köpek ırkı

Hiçbir köpek doğuştan kötü değildir. Onu potansiyel olarak tehlikeli bir varlık haline getirecek olan deneyimleri ve eğitimidir. Bir köpek saldırgansa, bu nedenle ahlakı yapmak efendisine aittir. Öte yandan, bazı ırkların eğitilmesi, özellikle genetik mirasları nedeniyle diğerlerinden daha zordur. Bu, sözde “saldırı” veya “bekçi ve savunma” köpekleri için geçerlidir.

1. L’American Staffordshire Terrier, dit « personel »

Bu güçlü ve güçlü köpek, 40 kilo. Bu cins uzun süredir kullanılmaktadır. savaşbu da personeli potansiyel olarak çok tehlikeli bir köpek yapar, özellikle de saldırgan içgüdüler uyandırılır (örneğin istismar bağlamında). Bu saldırı köpeğinin mizacı yıllar içinde yumuşadı, ancak sosyalleşmesi kendi türdeşlerinden daha zor bir köpek olmaya devam ediyor.

Oğul istihbarat ve uysallığı onu çok eğitime açık köpek. Sakin mizacı, çocuklu bir aileye mükemmel bir şekilde uyabilir, ancak bir kez daha bir çocuk kiralamanız şartıyla. saygılı ilişki bu dayanıklı köpekle.

personel köpeği
Kredi: Eyalet Çiftliği/Wikimedia Commons

2. L’Amerikan Pitbull Teriyeri

Pitbull’un ünü 19. yüzyılın başlarında, asıl işlevininboğalar veya ayılarla yüzleş için arenalarda ölümüne savaşır. Şimdi bile, resmin katil köpek kolektif hayal gücünde yaşar. Gerçekte, kötü bir eğitim nedeniyle saldırgan olmaya diğerlerinden daha meyilli olsa bile, o bir doğal olarak neşeli ve dinamik.

Tehlikeli köpeklerden biri olarak kabul edilen Pitbull, yasak Fransa dahil birçok ülkede. Yasalara aykırı davranıp Pitbull sahiplenmek istiyorsanız, bunun size pahalıya patlayabileceğini unutmayın. 7500 euro para cezası ve altı aya kadar hapis cezası.

pitbull köpeği
Kredi: Ildar Sağdejev/Wikipedia

3. Gülen Rottweiler

Bu tip köpek molossoid bu savunma köpeği lve daha verimli. O sahibi cesaret olağanüstü ve ısırığı tartışılmaz derecede güçlü. eğer istersen Muhafız eviniz için, bu rolde mükemmel olacak.

Bu köpeğin ayrıca büyük bir aile duygusu ve öğrenmeyi sever. Ancak baskın eğilim bu köpeklerin katı, ancak nazik ve adil bir eğitim yardımı ile kısıtlanması gerekecektir. Çoğu köpek gibi, Rottweiler zulmün kurbanıysa, saldırgan içgüdüsü hızla yeniden ortaya çıkabilir ve bu durumda etrafta olmamak daha iyidir.

chien rottweiler
Kredi: George Hodan/Kamusal Alan Resimleri

4. Tibet Mastifi

CE dev köpek hangi ağırlıkta olabilir 80 kilo uzun zamandır Tibet göçebeleri tarafından çoban köpeği ve Tibet manastırlarında bekçi köpeği olarak kullanılmıştır. Şimdi bir refakatçi köpek olarak yetiştirilen Tibet Mastiff’in bir mizacı var. sakinlik et sevecen. Ama onun koruyucu içgüdü ailesi için bir tehlike sezince hemen suçlamaya geri döner.

kategorisine ait köpeklere saldırmak, Mastiff Fransa’da güçlendirilmiş mevzuata tabidir. Ancak az hareket etmeyi seven bu büyük köpek, doğru eğitimle gerçek bir refakatçi hayvan olabilir.

tibet mastiff köpeği
Kredi: iStock

5. Tosa Inu

Bu heybetli köpek Japonya bugün hala doğduğu adada kullanılmaktadır. savaşır. Çatışmalar ise sanıldığı kadar acımasız bir karaktere sahip değil. Gerçekten de, katı kurallar herhangi bir dramatik sonu önlemek.

Tosa Inu’nun çekingen ve sakin mizacı, onun gerçekten saldırgan bir köpek olarak görülmesine izin vermez, ancak kendisi veya hanehalkından biri için bir tehlike algılarsa, bir köpek haline gelme riskini alır. savaşçı at çifti.

köpek
Kredi: 947051/Pixabay

6. Alman Çobanı

O zaman eski sürü bekçisi köpeği savaş köpeğiAlman Çoban köpeği, şu anda olduğu için ağırlıklı olarak çalışan bir köpek olarak kullanılmaya devam ediyor. polis köpeği ya da rehber köpek. Onun mükemmel yeteneği bahçe sadık ve cesur mizacından kaynaklanmaktadır.

Çok efendisine bağlı, ailenin diğer üyelerine itaat etmekte zorlanır, ancak yine de özellikle çocuklara karşı gerçek bir sevgisi vardır. Nın-nin şüpheli doğa, yeni bir kişinin gelişi veya yeni yerlerin keşfi onu anında tetikte tutacaktır. Alan onun tarafından güvence altına alındığında, bu büyük kürk yumağı oyun arkadaşı çocukların favorisi.

Alman Çoban Köpeği
Kredi: Hans_Kemperman/Pixabay

7. Belçika Malinois

Bu orta boy köpeğin birçok özelliği vardır. Çok koruyucu Belçikalı Çoban Malinois sevdikleriyle köpek izle. Ayrıca kolluk kuvvetleri tarafından çok sık kullanılır, çünkü çok itaatkâr. Efendisi için her şeyi yapabilir. Bu nedenle, bu köpeğe, en büyük öneme sahip araştırma veya saldırı misyonları emanet edilebilir.

Bu koruma yeteneği, bize onun yaşama sevinci ve diğer köpekler ve çocuklarla sosyalliği. Ancak güçlü karakteri, sıkı eğitim. Bu tür bir köpeğin sahibi, direktiflerini kadife eldiven içinde demir yumrukla uygulamak zorunda kalacak…

malinois köpeği
Kredi: Niko D700/Max Pixel

8. Çek Kurt Köpeği

Bu kurt başlı köpek, bir bir Alman Çoban ve bir Karpat kurdu arasında çapraz. Mizaç yarı köpek, yarı kurttur. tarafı var sevecen ve köpeğe karşı alıcı, aynı zamanda yan güvensiz ve kurt reaktifi.

Hayvani içgüdüsünün harekete geçmesini önlemek için eğitimine hızlı bir şekilde bakılmalıdır. Bilinmeyene olan korkusu insanı tahmin edilemez köpek.

çek kurt köpeği
Kredi: Margo-CzW/Wikimedia Commons

9. Alaska Malamute

Adından da anlaşılacağı gibi, Malamute Alaska kökenlidir. Bu kızak köpeği yerini daha hızlı Sibirya Huskies aldı. Bir refakatçi köpek haline gelen Malamute, her zaman karaktere sahip değildir. Bu köpek için çocuklu bir aile tavsiye edilmez. koşuşturmacaya dayanamaz sabırlı mizacına rağmen.

asosyal hemcinsleriyle birlikte, bu sağlam adamın olumlu ve sağlam bir eğitime ihtiyacı var. çok hassas hiyerarşi, sürü liderinde bir zayıflık hissederse kolayca devralabilir. Eğitim uzun ve kesinlikle zor olacak çünkü bu köpek çok itaatkar değil ve kararlarını kendi başına vermeyi tercih ediyor. Uyarıldın!

chien malamute d'alaska
Kredi: Carina Wicke/Wikimedia Commons

10. Le Dobermann

Ünü onu vahşi bir canavar yapar. Gerçekte, Doberman en çok yumuşak dünyada. O derinden mıknatıs ve eşsiz sadakat. Yabancılar için endişeleniyor, ısırmayacak.

Ancak onun karakteri sadık et güvensiz bazen tehlikenin olmadığı yerde tehlikeyi hissetmesine neden olur. Bu nedenle, nasıl çerçeveleneceğini bilmek önemlidir. İtaat bununla tamamen çocuk oyuncağı olacak efendisine adanmış.

chien doberman
Kredi: YamaBSM/Pixabay

Birinci sınıf köpekler

Dikkat, birinci ve ikinci kategori köpekler, Fransa’da sıkı kurallar.

Saldırı köpekleri olarak kabul edilen 1. kategori köpekler, :

  • Tüm Tip Köpekler Staffordshire teriyeri veya Amerikan Staffordshire teriyeri (Pitbull denilen köpekler) soyağacı olmayan
  • tip köpekler Mastiff sans soyağacı
  • tip köpekler Soyağacı olmayan Tosa

bu gözaltı Fransa’da birinci kategori köpekler yasaktır. 1. kategori köpeklerin satın alınması, ücretsiz veya ücret karşılığı transfer edilmesi, ithal edilmesi ve tanıtılması da yasaklanmıştır. yaptırımlara maruz.

ikinci sınıf köpekler

Bekçi ve savunma köpeği olarak kabul edilen 2. kategori köpekler, :

  • Tüm safkan köpekler Amerikan Staffordshire terrier avec soyağacı
  • soy köpekleri Rottweiler ve morfolojisi ona yakın olan soyağacı olmayanlar
  • soy köpekleri soyağacı ile Tosa

Bekçi veya savunma köpeklerinin sahipleri, gözaltı izni. İkincisi, köpeğin davranışsal bir değerlendirmesine ve sahibinden bir yetenek sertifikasına dayanır.

Ayrıca, bu köpeklere kamuya açık yerlerde izin verildiğine dikkat edilmelidir. namlulu ve tasmalı tutuldu bir yetişkin tarafından.

Ayrıca, tüm yerli canids bir parçasıdır belirli gruplar 1 ila 10 arasında değişen, her biri belirli bir morfoloji türü ve hayvanların işlevsel tahsisi ile karakterize edilir. Öyleyse öğren köpeğiniz hangi sınıfa ait.

Köpeğinizi yürüyüşü sırasında eğlendirmek için 5 basit fikir

5 neden