Dünyanın en uzun kulaklı 10 köpeği

Birçoğumuz büyük kulaklı köpeklerde çılgın bir çekicilik buluyoruz. Bu onlara sadece inanılmaz sevimli bir yön vermekle kalmıyor, aynı zamanda bize çocukluğumuzun yumuşak oyuncaklarını da hatırlatıyorlar. Dört ayaklı bir arkadaş edinmeye karar verdiyseniz, ancak kulakları sarkık köpeklere güveniyorsanız, seçiminizi yapmanıza yardımcı olabilecek küçük bir rehber burada.

1. Le Basset Hound

Güçlü ve uzun gövdeli kısa bacaklı bir av köpeği olan Basset Hound, mizacıyla baştan çıkarır. arkadaş canlısı, tatlı ve sosyal, özellikle çocuklar ve diğer hayvanlarla. ile donatılmış yanılmaz yetenek, yorulmadan parkurları takip ederek saatler geçirebilir. Öte yandan, bazen kendini bir şekilde gösterebilir. inatçı. 1970’lerin televizyon dizisinin hayranları, Columbo’nun köpeğinin Basset Hound cinsine ait olduğunu elbette fark edeceklerdir. Hayvanın ayrıca son derece orijinal bir adı vardı: “köpek”.

chien basset tazı
Kredi: Justin Beckley/Flickr

2. Saint-Hubert’in Köpeği

Sarkık kulakları ve dudakları olan büyük bir köpek olan Saint-Hubert’in etkileyecek bir şeyi var. Gerçekten de, bu büyük av köpeği, ondan daha ağır olabilir. 50 kilo ! Onu asla aldatmayan yeteneği, bu nazik ve sabırlı köpeğin kayıp Şahıslar. Ayrıca, Saint-Hubert Köpeği neredeyse hiç havlamaz. Oldukça sakin ve sağduyulu bir karaktere sahip insanlar için uygun sessiz bir cins.

aziz hubert'in köpeği
Kredi: Gilliamhome/Flickr

3. Cocker Spaniel

Doğuştan bir avcı olan Cocker Spaniel bir köpektir. dinamik ve her zaman iyi ruh hali. Çok oyuncu ve sevecen, onun kalıcı coşku gerçek bir antidepresandır. Öte yandan, bu köpeğin günlük egzersiz yapması gerekiyor ve bahçeli bir evde bir apartman dairesinde olmaktan daha rahat olacak. Farklı spor aktiviteleri yapmayı sevenler için ideal bir köpek. Bununla birlikte, varlığı, daha sade insanlarda fiziksel egzersiz arzusunu teşvik etmeye de yardımcı olabilir.

yavru horoz İspanyol köpeği
Kredi: Katrina_S/Pixabay

4. Dachshund

Uzatılmış bir gövdeye sahip küçük bir köpek olan Dachshund inanılmaz derecede zeki. Çok sevecen ve özellikle yumuşak, daha az enerjik kalmaz. Öte yandan, bazen kendini gösterme eğilimindedir. baskınBu nedenle, çiğnenebilir yüzü sizi eritme eğiliminde olsa bile, eğitiminin sağlam olması gerekecektir.

daksund köpeği
Kredi: iStock

5. Beagle Tarafından

Sadık ve her zaman neşe dolu, Beagle hem av köpeği hem de refakatçi köpek olarak üstündür. Çok sosyal et dinamik, uzun yürüyüşler sırasında her gün kendini zorlaması gerekiyor. Bir yabancı kendi bölgesine çok yaklaştığında havlayabilmesi onu çok iyi yapar. alarm köpeği.

chien beagle
Kredi: Pexels/Pixabay

6. Danua

Olarak da adlandırılır Büyük dane, bu köpek dünyanın en büyük köpeklerinden biridir. Gerçekten de, omuzlarında 85 santimetreye kadar ölçebilir ve daha ağır olabilir. 70 kilo. Bu nazik dev, heybetli fiziğine rağmen inanılmaz derecede sevecen efendilerine karşı ve saldırganlık belirtisi yok. Öte yandan, onun tarafı koruyucuözellikle çocuklara karşı bir tehdit karşısında dişlerini göstermesine neden olabilir.

Bu yüzden, bir tane edinmeden önce, Danua hemen harekete geçecekse, tasmayı sıkıca tutabildiğinizden emin olun! Hayvanın ani uyarılarını durduramadan birkaç metre sürüklenmekten önceden kaçınmak daha iyidir.

Danimarkalı köpek
Kredi: iStock

7. Şövalye Kral Charles

Gerçek aşk konsantresi ve ŞekerCavalier King Charles ideal bir arkadaştır. sağduyulu ama her zaman mutludur, kendini empoze etmekten nefret eder ve efendisinin meşgul olduğunu hissederse anında nasıl sakinleşeceğini bilir. Çok mantıklı, bağırmaya ve şiddete dayanamıyor ve çok fazla şefkate ihtiyacı var. Ünlü Walt Disney’in sinematografik eserlerinin hayranı mısınız? O zaman “Leydi ve Serseri” karikatüründen “Belle” i hemen tanıyacaksınız.

kral charles cabalier köpeği
Kredi: Alexas_Photos/Pixabay

8. Gordon Setter

Siyah ve ten rengi paltolu bu köpek genellikle işaret eden köpek. Nazik ve sakin, bir güvensizlik yabancılara karşı doğal, onu mükemmel yapan köpek izle. Gerçek bir atlet, durmadan saatlerce koşabilir. Joggers, bu nedenle, Gordon Setter olan bu yorulmak bilmeyen cinsin eşlik ettiği hobilerine düzenli olarak kendilerini şımartabilirler.

chien setter gordon
Kredi: Markgrogers/Wikimedia Commons

9. Kaniş

Canlı ve zeki Kaniş, itaat örneği. Efendisini memnun etmek için her şeyi yapmaya hazır, çok fazla direnç göstermeden birçok emri öğrenebilecektir. Sosyal ve yaşamaktan mutlu, o da bir köpek mantıklı nazik olmanız gerekecek. Bu nedenle, karakteri oldukça zenci bir insan mizacı ile iyi gider ve bu da onu gerçekten rahat hissettirecektir.

kaniş köpeği
Kredi: iStock

10. İngiliz Springer

Aslen Britanya Adaları’ndan olan bu İspanyol av yetenekleriyle ünlüdür. Uzun bacaklı, o özellikle güçlü ve hava koşullarına dayanıklı. ile donatılmış nezaket Nadiren, özellikle çocuklara karşı, yeterince çaba gösterebildiği sürece herhangi bir aileye nasıl mükemmel uyum sağlayacağını bilir. Ayrıca evinizde küçük çocukların bulunması, günlük olarak doğal bir şekilde, zihinsel sağlığına da faydalı olan her türlü fiziksel aktiviteyi yapmasını sağlayacaktır.

İngiliz bahar köpeği
Kredi bilgileri: onthegoTam/Pixabay

Sizler için özel olarak seçilmiş sarkık kulaklı köpeklerin farklı türlerini az önce turladık. Bununla birlikte, bu fiziksel özelliğe sahip daha birçok köpek çeşidi vardır. Fizikten bahsetmişken, kontrol edin Kıvrımlı 6 köpek türübirlikte Dünyanın en küçük 11 köpek ırkı.

Canids hakkında her şeyi bilme arzunuzu en iyi şekilde tatmin etmek için, size ayrıca en aptal 10 köpek (bilimsel bir araştırmaya göre). Özellikle binalarda yaşayanlar için gerçekten itaatkar bir karaktere sahip örnekleri tanımak isteyenler için burada en uysal 8 köpek birlikte Apartman yaşamına uygun 6 köpek ırkı. Alışılmadık bir notla bitirmek için, bunlara bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Banyo yapmanın gerçekten bir güç olmadığı 11 köpeken az onun kadar Muhtemelen varlığından haberdar olmadığınız 20 köpek ırkı.

Köpeğinize Verebileceğiniz 10 İnsan Maması

Kediler ve Köpekler İçin Kesinlikle Çok Güzel 50 Japonca İsim