Elektronik ve manyetik kedi kanatları: hayvan izinsiz girişlerinin sonu

Çoğu kedi çok bağımsızdır ve bu nedenle istedikleri gibi dolaşmaları gerekir. Ayrıca, balkona açılan cam kapıyı hiç açmamış ve kedisinin birdenbire durmasını izlememiş, yarı içeride yarı dışarıda, sanki her alana hakim olmak onların göreviymiş gibi? İşte tam burada, erkek kediler ve özellikle özelliklerini birlikte keşfedeceğimiz elektronik ve manyetik cihazlar için kapıcı rolünü oynamanızı engelleyen kedi kanatları devreye giriyor.

bu elektronik ve manyetik kedi kanatları manuel olanlardan çok daha pratik olduğu kanıtlanmıştır. Nitekim sundukları bir çok avantaj evin dinginliğine katılanlar. Örneğin, belki bir gün evinizde, orijinal ve tüy yumağınız için özel olarak tasarlanmış delikten dikkatsizce kaymış istenmeyen bir varlık bulmanın tatsız bir sürpriziyle karşılaştınız? Bu nedenle takip edecek olan modern sistemler bu tür rahatsızlıkları çözer, ancak bununla kalmaz.

kedi penceresi
Kredi: Riekkinen/iStock

manyetik kedi kanadı

Manyetik kedi klapesi, geleneksel bir kedi klapesi gibi davranır, ancak bir manyetik anahtar. İkincisi kedinin tasmasına takılır ve onun ve onun yalnız girmesine ve gitmesine izin verir cihaz tarafından. Böylece, kilitli olmayan kapaktan beklenmedik bir şekilde oldukça rahat yuvanıza giren istenmeyen kedi ve köpekler yok. Ayrıca bir getiriyor ısı yalıtımı, yaşlı kedi kanatlarının her zaman havanın dolaşmasına izin verdiği yer. Bu, enerji tasarrufunu garanti ettiği için bugünlerde çok popüler bir avantajdır.

kedi kanadı
Kredi: Astrid860/iStock

elektronik kedi kanadı

Arkadaşınızın gelişini ve gidişini en iyi şekilde kontrol etmek için elektronik kedi kanadı mükemmel bir araçtır. Etkisinde, kedinizin mikroçipi sayesinde çalışır. Manyetik kedi kanadı gibi, bu nedenle sadece evcil hayvanınızı tespit edin evinize girmeye cesaret eden herkesi kapıda bırakarak.

Dahası, birden fazla hayvanınız varsa, elektronik kedi kanadının bir sistemi vardır. çoklu algılama, dışarıda dolaşmak isteyen tüm evcil hayvanlarınıza geçiş izni verir. Ayrıca bazı modellerde sokağa çıkma yasağı saati ayarla. Böylece kedi kanadı önceden kaydedilen süre boyunca bloke edilir.

Bu ürünlerden bazıları da manyetik sürece ek olarak hangi yontma olmayan tüy yumaklarınız için açılır. Manyetik kedi kanadı gibi, bu ayrıca bir termal köprü oluşmasını da önler.

Ek olarak, kendi başına nasıl çalıştığını anlayamazsa, kedinize bir kedi kanadının nasıl kullanılacağını öğretmek için birkaç ipucu öneriyoruz.

Elektronik ve manyetik kedi kanatları makalesi: Hayvan izinsiz girişlerinin sonu ilk olarak Animalaxy’de ortaya çıktı.

Bir atın yaşam beklentisi nedir?

Kedinin 9 resmi kürk rengi