En İtaatkar 8 Köpek Cinsi

Her şey köpeğin karakterine ve yetiştirilme şekline bağlı olsa da, eğitilmesi diğerlerinden daha kolay olan bazı ırklar vardır. Bu köpekler genellikle kendilerine verilen emirleri dinleme, anlama ve çoğaltma yeteneklerinden dolayı köpek sporlarında öne çıkan büyük sporculardır. En itaatkar köpeklere kısa bir genel bakış.

1. Border Collie

düşünülen dünyanın en zeki köpeği, Border Collie aynı zamanda bir itaat asıdır. Bununla, kelimenin tam anlamıyla her şeyi yapabilirsiniz! Sadece efendisini gören ve onu tatmin etmek için geriye doğru eğilmekten çekinmeyen mükemmel bir hayat arkadaşıdır.

chien kenar kömür ocağı
Kredi: 825545/Pixabay

2. Alman Çobanı

Alman Çoban her şeyden önce bir çalışan köpek. Pek çok görevi yerine getirmek için eğitilebilir ama aynı zamanda çok sevecendir, bu da onu aileler için özellikle popüler bir köpek yapar. Ve iyi bir nedenle, bu dünyanın en popüler köpeklerinden biri !

Kredi: iStock

3. Kaniş

“Büyükannenin köpeği” olarak ününe rağmen, Fino köpeği aslında bir çok sevecen ve çok itaatkar köpek. Neşeli bir yapıya sahip olan iyi mizahı özellikle bulaşıcıdır. Tersine, yalnızlığa katlanmayı zor buluyor ve ustasından çok fazla dikkat gerektirir.

kaniş köpeği
Kredi: iStock

4. Avustralyalı Çoban

Çoban köpeği mükemmel, Avustralyalı Çoban büyük zeka. Birlikte yaşaması kolay, çekingen bir yapıya sahip ve yabancılardan sakının. Ama sizi evlat edinir almaz, bu çok itaatkar köpek dünyanın en harika arkadaşı olur.

avustralya çoban köpeği
Kredi: iStock

5. Le Golden Retriever

Golden Retriever, Labrador gibi, nihai aile köpeğidir. Çok sevecen ve sabırlıözellikle çocuklarla birlikte, emirleri büyük bir kolaylıkla özümseme yeteneğine de sahiptir.

chien golden retriever
Kredi: iStock

6. Shetland Çoban Köpeği

Fiziği Collie’ninkine benzer, ancak minyatür bir versiyonda. Shetland Çoban Köpeği her şeyden önce bir çok oyuncu ve dinamik köpek Yoğun eğitim seansları ile taşan enerjisini tahliye edebilen. Ancak dikkatli olun, onu asla aceleye getirmeyin, bu köpeğe büyük bir hassasiyet bahşedilmişti…

Shetland çoban köpeği
Kredi: iStock

7. Belçika Malinois

Birçok alanda kullanılan Belçikalı Çoban Malinois, tamamen efendisine adanmıştır. Avantajı: o kesinlikle her şeyde iyidir ! Çeviklik, takip, itaat, izleme, uyuşturucu veya patlayıcı tespiti, kurtarma… O her yerde üstün! Ayrıca çok sevecen, onun yanında yaşamak gerçek bir zevk.

malinois belçika çoban köpeği
Kredi: iStock

8. Kıta Oyuncak Spaniel

Zarif bir fiziğe sahip bu küçük köpek bir tatlılıkla ve yaşama sevinciyle olağanüstü. Continental Toy Spaniel’in ustasına olan hayranlığı, ustasına karşı çok dikkatli olmasını sağlar, bu da onun kolay ve hızlı bir şekilde öğrenmesini sağlar. Bu köpekle, işleri iki kez tekrarlamaya gerek yok!

Kıta İspanyol köpeği
Kredi: iStock

Oldukça huysuz bir hayvana düşmekten korktuğunuz için bir köpeği sahiplenmekte tereddüt ettiyseniz, bu liste size maceraya atılmanız için gereken küçük desteği verebilir.

Ayrıca beğeneceksiniz:

Muhtemelen bilmediğiniz 20 köpek ırkı

Eğitilmesi en zor 11 köpek ırkı

En “tehlikeli” olarak kabul edilen ilk 10 köpek ırkı

Kediniz için en zehirli ev bitkileri

Sevgili evcil hayvanınız için 10 hatıra takı fikri