Evcil hayvanınızla harika bir Cadılar Bayramı fotoğrafı çekmek için 5 ipucu

Cadılar Bayramı’nın ve onun gurme, korkunç ve eğlenceli atmosferinin hayranıysanız, muhtemelen anı ölümsüzleştirmek isteyeceksiniz. Ama bu akşamdan sadece siz değil, tüylü (ya da tüylü, pullu…) arkadaşınız da orada olacak. Ne yazık ki, hayvanların fotoğrafını çekmek her zaman kolay değildir. Küçük proteininizle mükemmel fotoğrafı çekmek için bazı ipuçları!

1. Alacakaranlığı seçin

Akşam olduğunda, alacakaranlıkta evcil hayvanınızın fotoğraflarını çekmekten çekinmeyin. Amaç ? Cadılar Bayramı etkisini sonuna kadar en üst düzeye çıkarın. Gerçekten de, fotoğraflarınızın tonları ne kadar koyu olursa, atmosfer o kadar soğuk olur.

Görüntünün kalitesini artırmak için şunu unutmayın: flaşı devre dışı bırak kameranız (evcil hayvanınız da size teşekkür edecektir). Ve özellikle portre veya gece manzarası modunu etkinleştirmek için. Son olarak, arka ışık ayrıca fotoğraflarınız üzerinde ürkütücü bir etki elde etmenin iyi bir yolu olabilir.

2. Düzenleme alıştırması yapın

Başarılı bir Cadılar Bayramı fotoğrafı için küçük bir montaj yapmaktan daha iyi ne olabilir! Evet, bunun oldukça mümkün olduğunu bilin ücretsiz çevrimiçi görüntüden arka planı kaldır. Özellikle beri, günümüzde, bu aktiviteye katılmak için bilgisayar bilimcisi olmanıza gerek yok. Ve iyi bir nedenle, burada ve orada bir dolunay, cenaze gibi görünen bulutlar, birkaç yarasa ve bir örümcek eklemek gerçekten karmaşık değil.

sohbet cadılar bayramı
Kredi: iStock / adogslifephoto

Ve evcil hayvanınızın fotoğrafını çekmeden önce bir sahne oluşturmak için zamanınız olmadıysa, düzenleme çok daha faydalı olabilir! Bu şekilde, gerçekten benzersiz ve muhtemelen daha sansasyonel bir fotoğrafı sevdiklerinizle veya topluluğunuzla paylaşabileceksiniz.

3. Kılık değiştirmeyi tercih edin

Yani evet, hayvanların kılık değiştirmemesi şiddetle tavsiye edilir. Ve haklı olarak, sadece oyuncak bebek değiller, ayrıca kılık değiştirmeleri onlar için rahatsız edici, hatta tehlikeli olabilir.

Ancak, köpeğinizin veya kedinizin kafasına birkaç saniye şapka takarsanız ve bu onu rahatsız etmiyor gibi görünüyorsa, yapmaması için hiçbir sebep yoktur. Ancak, kıl yumağınızdaki kılığı yerinde bırakmamaya dikkat edin. fotoğraf zamanından daha. Unutmamalısın ve bütün akşam giyiyor!

Ancak şunu belirtmek önemlidir. makyaj kesinlikle yasaktır hayvanlar hakkında. Derilerine veya tüylerine zarar vermekten veya alerjik reaksiyon riskinden kaçınmak en iyisidir.

4. Kabak düşünün

Bir Cadılar Bayramı fotoğrafındaki temel aksesuardır. Optimum bir korkutma etkisi için, içini oymayı, bunun için bir ağız ve gözleri şekillendirmeyi düşünün ve özellikle içine bir veya daha fazla mum yerleştirin. Üşüme garantili!

Ve biraz dahası, evcil hayvanınızın balkabağının yanında poz verme riski yoktur. Ve haklı olarak, biraz kemirse bile onun için toksik olmazdı. Aksine, balkabağının sağlığa birçok faydası vardır kediniz veya köpeğiniz için. Diğer şeylerin yanı sıra, kalorisi çok düşükken tokluk hissini artırmaya izin verir. Sağlığa faydalı birçok besin maddesi içerdiğinden bahsetmiyorum bile (A, C, E vitaminleri, kalsiyum, demir vb.).

Yine de balkabağının içindeki mumları yaktıysanız dikkatli olun. Küçük canavarın yanmamalı! Bu nedenle dikkat çok önemlidir…

5. Düşük açıyı tercih edin

Fotoğraflarınızı düşük bir açıdan çekmenin avantajı, fotoğraf çekmenize olanak sağlamasıdır.gölgeleri vurgula. Ve böylece görüntüye uğursuz bir yön katmak için. İyi ışık kullanımıyla bağlantılı olarak, düşük açı bu nedenle Cadılar Bayramı fotoğraflarınız için ideal görüş açısıdır.

Bunu not etmek için tripod kullanmak bir avantaj da olabilir. Ve haklı olarak, kameranız ne kadar sabitlenirse, görüntü o kadar net ve dolayısıyla daha güzel olur. Ancak fotoğrafın çekildiği sırada şans eseri tüy yumağınız hareket ederse (ne kadar komik bir fikir bakalım!), panik yapmayın. Gerçekten de bulanıklık, bir Cadılar Bayramı fotoğrafındaki en güzel efekt olabilir.

Bunu bildiğim iyi oldu : Efekt çok ürkütücü olsa bile, fotoğrafı çekerken hayvanınızın kafasına el feneri tutmamak daha iyidir. Gerçekten de, onu kör edebilir ve korkutabilirdi. Sonuç: Başarısız bir fotoğrafınız olacak ve hayvanınız artık fotoğrafının çekilmesini kabul etmeyecek.

Kediler ve Köpekler İçin Kesinlikle Çok Güzel 50 Japonca İsim

Dünyanın en pahalı 10 köpeği