Evcil hayvanınızla spor yapmak: hangi aktiviteleri seçmelisiniz?

Evcil hayvanınızla spor yapmak hem sahibi hem de dört ayaklı arkadaşı için keyifli ve faydalı bir aktivitedir. Hayvanların düzenli olarak egzersiz yapması gerekir ve birlikte fiziksel egzersiz yapmak, iyi bir fiziksel ve zihinsel sağlığı korurken sahipler ve hayvanlar arasındaki bağı güçlendirebilir. Yürümek, koşmak, yüzmek, canicross, bikejoring, skijoring ve daha fazlası gibi evcil hayvanınızla yapılabilecek çeşitli aktivite türleri vardır.

Evcil hayvanınızla fiziksel aktiviteye başlamadan önce, bir veterinere danışın küçük proteininizin sağlıklı olduğundan emin olmak için. Kendinizi doğru şekilde donatın hayvan için uygun koşum takımı veya tasma ve sizin için yeterli ayakkabı ve giysi ile güvenli egzersiz için de gereklidir. Ayrıca emin olun yavaş yavaş başla. Daha sonra yaralanma riski olmadan aktivitenin yoğunluğunu ve süresini artırabilirsiniz. Ancak tüm bunları düşünmeden önce, evcil hayvanınızla yapabileceğiniz aktiviteler nelerdir?

Kredi bilgileri: alexei_tm/iStock

Evcil hayvanınızla yapabileceğiniz en erişilebilir aktiviteler

yürüme

Yürüyüş ideal bir aktivitedir. tüm hayvanlar için, yaşlarına veya fiziksel durumlarına bakılmaksızın. Aynı zamanda vakit geçirmelerine ve sosyalleşmelerine yardımcı olmanın da oldukça basit ve keyifli bir yoludur. Evcil hayvanınızı parkta, ormanda veya yürüyüş parkurlarında yürüyüşe çıkarabilirsiniz. Kısacası, gerçekten her yerde kendinizi şımartabilirsiniz! Ayrıca yürüyüşler, fiziksel egzersizin faydalarından yararlanırken birlikte vakit geçirmenin harika bir yoludur. Son olarak, evcil hayvanınızla düzenli olarak yürümek, obezite ve kalp hastalığını önlemeket stres ve kaygıyı azaltır.

Koşma

Koşmak bir aktivitedir yürümekten daha yorucu fiziksel olarak iyi durumda olan hayvanlarla uygulanabilir. Bu durumda yaralanmayı önlemek için önlemlerin alınması ve hayvanın fiziksel eforu sürdürebilir. Bu spor aynı zamanda kalori yakmakile ilgili kasları ve kemikleri güçlendirmek ve D’kalp sağlığını iyileştirmek.

Kredi bilgileri: Solovyova/iStock

Yüzme

Bazı hayvanlar yüzebilir. Hatta stres atmaları için harika bir yol, özellikle de şundan muzdariplerse: eklem ağrısı veya yaşlılığa ulaşmış. Ancak, öncelikle hayvanın olduğundan emin olmalısınız. suda rahat ve tabii ki onu bu tür faaliyetlerde eğitmeden önce nasıl yüzüleceğini biliyor. Retriever, Labrador retriever, golden retriever ve buldozer gibi bazı köpek ırkları, doğal olarak su ortamında kendi elementlerindedir. Ayrıca yüzme, kasları ve kemikleri güçlendirmek birlikte gelişmiş solunum.

Daha yoğun sporlar

Canicross, bikejoring ve hatta skijoring evcil hayvanınızla (köpek, at vb.) yapabileceğiniz diğer fiziksel aktivitelerdir.

Kayak sporu. Kredi bilgileri: Edgar G. Biehle/iStock

Bu sporlar bunu gerektirir. Dahası hazırlık ve eğitim, ancak evcil hayvanlar ve sahipleri için çok eğlenceli olabilir. Ancak her şeyden önce, her zaman emin olunmümkün olduğu kadar çok bilgi almak herkesin güvenliğini garanti altına almak için bu yoğun sporların uygulanması için gerekli teknikler ve ekipmanlara gelince.

neden bizi bu kadar büyülüyor?

Hemen şimdi hayvanlara yardımcı olacak 8 harika fikir!