Evde dolaşırken karşılaşılan 4 ana tehlike

Tavşanlar doğaları gereği meraklıdır. Bir yürümeye başlayan çocuk gibi, kendini yeni bir ortamda bulur bulmaz, her köşesini keşfetmeden edemez. Ayrıca, tüy yumağının mükemmel bir güvenlik içinde dolaşabilmesi için ev sahiplerini bir konutta yaygın olan tehlikeler konusunda uyarmak gerekir. İşte evcil tavşanları tehdit eden 4 ana ev içi tehlike.

Tavşan, etrafındaki dünyayı tamamen masum bir şekilde keşfetme eğilimindedir (tüm hayvanlar gibi diyebilirsiniz). Bu yüzden ona dikkat etmek size kalmış. Bunu yapmak için, onu neyin etkileyebileceğini zaten anlamanız ve ardından yerde gezinmesine izin vermeden önce tüm korumaların doğru şekilde uygulandığından emin olmanız gerekir.

Elektrik tellerinin tehlikesi

Tavşanlar yadsınamaz bir şekilde elektrikli aletlere ilgi duyarlar. Nedenleri hala gizemli, ama gerçek orada. Telleri kemirmesini ve elektrik çarpmasını önlemek için, onları lagomorfunuzun gözü önünde ortalıkta bırakmayın. Bu yüzden onları saklamayı unutmayın plastik kılıflar. Böylece, daha iştah açıcı olamayacak bu kablolar karşısında herhangi bir gastronomik cazibe dışlanmış olacaktır.

Elektrik kabloları
Kredi: sanatçı/iStock

Mobilya ve bibloları

Mobilya, tavşan için yiyebileceğiniz kadar açık büfedir. Yine de onu ciddi bir bağırsak tıkanıklığından korumak istiyorsanız, serbest kalır kalmaz onu takip edin. Bir mobilyayı kemirmeye başlarsa, anlamasını sağla onaylamayan bir “hayır” diyerek durması gerektiğini söyledi. Bu birkaç kez olursa, küçük canavarınız sonunda bu sesi özümseyecektir. Bir yasak.

mobilya
Kredi: keresi72/Pixabay

Ayrıca evinizi süsleyen nesnelere de dikkat edin. En iyi kalıntılar onları ulaşamayacağı bir yere koy evcil hayvanınızın. Şunu da bilin ki tavşan bazı mobilyaların üzerine atlayabilir nispeten düşük. Bu nedenle, biblolarınızın onun için tamamen erişilemez olduğundan emin olun.

Paspaslar

Bazı kaplamalar tavşan için yemek olarak kullanılabilir ve daha sonra midesine zarar verebilir. Bu durum halıların kaküller bir kralın şölenine benziyor. Onu ısırmaktan kaçınacak şekilde eğitseniz bile, bir parçayı yemeye yönelik önlenemez dürtü yine de her yerde varlığını sürdürecektir. Bu nedenle tavsiye edilir onları kalıcı olarak kaldır sen lojman

saçak halı
Kredi: Sachit10/Pixabay

İç mekan bitkilerinin tehdidi

Bazı bitki türleri ciddi bir tehlike oluşturur tavşan için önemsiz. Ormangülü, zakkum ve dieffenbachia onlardan beslenirse ona zarar verebilir, hatta daha da kötüsü. Süs eşyalarına gelince, bu nedenle çiçek dekorasyonunuzu korumanız tavsiye edilir. ayrı yüksekte veya evin hayvanın erişemeyeceği bir odasına yerleştirerek sevgili arkadaşınızın

bitki
Bir dieffenbachia. Kredi: Bogdan Kurylo/iStock

Bunu anlayacaksınız, tıpkı bir bebek gibi, küçük aşk topunuz güvenli bir ortamda gelişebilmelidir. Bize önemsiz görünen birçok unsur evcil hayvanlar için ölümcül olabilir ve evlerimizin dört bir yanına dağılmış durumda. Kediler dışarıda bırakılmaz, bu nedenle kedigiller için risk altındaki 5 tür ev ürününü bilmek önemlidir.

En Popüler 5 Tavşan Cinsi

Tavşan üremesi: döngü ve çiftleşme