Gerçekten olağanüstü bir fiziğe sahip 7 hayvan

Evrim, mümkün olduğunca türlerin sayısını artırmaya ve her birinin özelliklerini çeşitlendirmeye özen göstermiştir. Bu nedenle, her bir hayvan türünün farklı morfolojileri bizi tekrar tekrar şaşırtmayı başarır, çünkü doğa pek çok harikalar üretir. Sizi kesinlikle şaşırtacak 7 hayvanı birlikte keşfedelim.

1/ Kurdele balığı

Kurdele balığı aittir regalec ailesi. Bu Regalecidler sığ sularda bulunur ve etkileyici bir boyuta ulaşabilir. 11 m. Yoluna çıkanı üzmeye yeter!

dev kurdele balığı
Dev bir kurdele balığı. Kredi bilgileri: dottedhippo/iStock

2/ kalkık burunlu maymun

Çıkık burunlu maymun veya rhinopithecus, yalnızca Asya dağlarında yaşar. Özel kürkü, düşük sıcaklıklara dayanmak. Üstelik ona adını kazandıran burnunun şekli sadece iki özelliksiz burun yarığı. Bu durumda, kendisini aşırı soğuktan daha fazla korumasına yardımcı olacaktır.

kalkık burunlu maymun
Kalkık burunlu bir maymun. Kredi bilgileri: guojieyi/iStock

3/ Hindistan cevizi yengeç

Hindistan cevizi yengeç (hırsız Birgus) önden arkaya bir metrelik bir açıklığa sahiptir, bu da onu dünyanın en büyük karasal eklembacaklısı. Ayrıca, ağırlığa kadar olabilir 4 kg ve nesneleri taşımak 28 kg. Maksimum yüksekliğe ulaşan ağaç gövdelerine tırmanmayı sever. 6 m. Ek olarak, pençelerinin gücü, diğer şeylerin yanı sıra, hindistan cevizi kırmak, eti onu memnun eder. Son olarak, Pasifik ve Hint okyanuslarının adaları bu devasa yengeç için gerçek bir cenneti temsil ediyor.

hindistan cevizi yengeç
Hindistan cevizi yengeç. Kredi: TOSHIHARU ARAKAWA/iStock

4/ Kral yelpaze taşıyıcısı

Kral Hayran Taşıyıcısı (Onychorhynchus koronatus) veya Royal Flycatcher, yaklaşık olarak ölçer 15 gr için 15 cm ve Güney Amerika nehirlerinin yakınında yaşıyor. Bu kuş türü dikkat çekiyor. kızıl kırmızı renkli kret (erkek tarafında) veya sarı (kadında). Ayrıca, hayvan kendini yırtıcılardan korumak için yuvasını (ve 6 m uzunluğunda hepsi aynı!) karasal canlılar için erişilebilirliğin sınırlı olduğu nehirlerin yakınında yükseklikte.

Kral fan tutucu
Kral hayran taşıyıcısı. Kredi: Tom Ambrose/Wikimedia – 4.0’a kadar CC

Sevgili evcil hayvanınız için 10 hatıra takı fikri

Kedilerin sevdiği 5 bitki