Günde kaç kez işemek için onları dışarı çıkarmanız gerekiyor?

İster bir köpek yavrusu sahiplenmek üzere olun, ister yeni arkadaşınızı evinize kabul etmiş olun, kendinize birçok soru sormalısınız. Ve bunlardan en önemlilerinden biri: yavru köpekler ne sıklıkla tuvalete gider? Çünkü, bu işe giriştiğiniz için mutlu olsanız bile, birkaç hafta boyunca – tüy yumağınız temizlenene kadar – onun acil arzularıyla uğraşmak zorunda kalacağınızı çok iyi bilirsiniz. İşte durumu yönetmek için bilmeniz gereken bazı şeyler!

Bir köpek yavrusu (çok) sık sık işer

Kanepeniz veya halınızla ilgili olarak, yavru köpeklerin çoğu zaman kendilerini rahatlatmaya ihtiyaç duyduklarını fark etmişsinizdir. o üstelik Bir köpek yavrusunu geceleri bir sandığa veya ağıla kilitlememeniz şiddetle tavsiye edilir. çünkü kendini tutamaz ve çişinde uyumak zorunda kalır. Pek hoş değil, değil mi? Ayağa kalkıp onu dışarı çıkarmak istemiyorsanız (ki bu anlaşılabilir bir durumdur), örneğin gazete kullanarak küçük bir çöp kutusu kurmayı tercih edin. Bu, yavru köpeğinizin daha iyi bir gece uykusu çekmesini sağlayacaktır.

Gün içerisinde ev içinde küçük kazalara sebebiyet vermemek için evde çokça bulunmanız gerekecektir. Etkisinde, 2 ayda bir köpek yavrusu potansiyel olarak her saat başı dışkılayabilir veya zaten iyi gelişmişse, her iki ila üç saatte bir. Davranışlarını ve alışkanlıklarını gözlemlemek size kalmış.

Ama iyi haber şu ki Yavru köpeğiniz büyüdükçe kendini daha fazla tutabilir.. Böylece 3. ayda 3-4 saatte bir kendini rahatlatacaktır. Ve 4 ayda bir dört ila beş saatte bir olacak. Biraz nefes alacak bir şey!

çiş köpek yavrusu
Kredi bilgileri: iStock / Liudmila Chernetska

Gün içinde kaçırılmaması gereken kritik anlar

Yavru köpeklerin gün boyunca (ve gece) kendilerini rahatlatmaları gerekse de, onları dışarı çıkarmanın kesinlikle gerekli olduğu stratejik zamanlar vardır. Bu yüzden, her yemekten veya içkiden sonra ve her şekerlemeden sonrayavru köpekler kendilerini rahatlatma eğilimindedir, bu yüzden reaktif olmanız ve onları çıkarmanız gerekir.

Yavru köpeğinizi dışarı çıkarma zamanının geldiğini gösteren birkaç işaret olduğunu unutmayın. İnlemeye başlayabilir, çaresizce kendini tutmaya çalışabilir, kapıyı tırmalayabilir ve hatta ön kapıya giderken özellikle tedirgin olabilir.

Ve emin ol, bir köpek yavrusu 4 ila 6 ay arasında tam mesane kontrolüne ulaşır. Yani tünelin sonunda ışık var, bu sadece geçmesi gereken kötü bir aşama! Bir köpeğe tuvalet eğitimi vermenin en hızlı yolu hakkında daha fazla bilgi edinmek için konuyla ilgili makalemizi okumaktan çekinmeyin.

Bunu bildiğim iyi oldu : Yavru köpeğiniz sizin eşyalarınızın üzerine veya evinizin zeminine tuvaletini yapıyorsa, onu azarlamamak veya cezalandırmamak önemlidir. Bu onun hatası değil, kendini tutmak için çok küçük! Bunun yerine, kendisini dışarıda rahatlatması gerektiğini anlamasını sağlamak için onu hemen dışarı çıkarın. Dışarıya koştuğunda, onu her seferinde (bir damla için bile olsa) sarılmalar, gerekirse övgü ve ikramlarla cömertçe ödüllendirmeyi unutmayın.

Köpeğinizle araba ile seyahat etmek: 3 ipucu ve püf noktası

Köpeğim çok uyuyor: endişelenmeli miyim?