Hamsterınızı yenilemek için 6 ipucu

25°C’nin üzerinde, hamsterınız için ölüm riski yüksektir. Ve en kırılgan, en genç veya en yaşlı için riskler 20°C’den itibaren başlar. Gerçekten de bu küçük kemirgenler, özellikle terleyemedikleri ve bu nedenle vücut sıcaklıklarını düzenleyemedikleri için ısıya karşı çok hassastırlar. Küçük proteininizin sıcak çarpmasını önlemek için bu birkaç ipucunu izlemelisiniz.

Hamster’ı soğutmak için önüne bir fan yerleştirmenin çok tehlikeli olduğunu unutmayın, çünkü hamster ayakta duramaz. Hava akımı. Ayrıca ıslatmaya çalışmayın, bu Termal şok ve ölümüne neden olur.

1. Kafesini serin tutun

Minik tüy yumağınızın kafesinde pişmemesi için bir yere taşınması şiddetle tavsiye edilir. havalı oda tercihen ile yer seramiği yerde (örneğin banyo). Ve hepsinden önemlisi, kepenkleri kapalı bırakın!

2. Nemli bir bez serin

Bir havluyu soğuk suyla nemlendirin ve hamsterınızın kafesinin üzerine koyun. Dikkatli olun, olmamalı gut hastalığı ! Bu, birkaç dakika soğumasını sağlayacaktır. Havluyu düzenli olarak değiştirdiğinizden emin olun.

3. Barınak sağlayın

Hamsterınız çok ısınırsa, normalden daha fazla yemeyi ve içmeyi bırakacaktır. Bu durumda kafesine bir pişmiş toprak kap veya bir seramik kupa sıcaktan sığınabileceği yer. Benzer şekilde, bir kiremit kiremit böylece üzerine yalan söyleyebilir.

hamster
Kredi: Purple Flow/Flickr

4. Buzdolabına bir şişe koyun

Hamsterınızın kafesine tazelik kaynağı olması için daha önce koyduğunuz küçük bir şişe suyu içine koyun. buzdolabı Birkaç saatliğine. Dikkatli olun, evcil hayvanınızın kafesine yerleştirmeden önce, bir torbaya sarmayı unutmayın. doku Termal şoku önlemek için.

5. Suyunu değiştirin

Bir sıcak hava dalgası durumunda, hamsterınızın suyunu gün içinde birkaç kez değiştirmek, ona her zaman bir su vermemek için çok önemlidir. temiz ve tatlı su (soğuk değil!) ve onu içmeye teşvik edin.

6. Ona meyve ver

Hamsterınızı nemlendirmek için günde bir kez küçük bir parça hamster verebilirsiniz. kavunkarpuz, kabak veya salatalık, su zengini. dikkat edin tohum onları kemirgeninize vermeden önce!

Kaynak

Ayrıca beğeneceksiniz:

5 adımda hamsterınızın kafesini temizleyin

Bu yüzden hamsterınıza asla egzersiz topu almamalısınız.

Hamsterim kış uykusuna yattı: ne yapmalıyım?

Kobayınızın sizi sevdiğini gösteren 5 işaret

Bu yüzden asla bir tavşanı vahşi doğada terk etmemelisiniz.