Hemen şimdi hayvanlara yardımcı olacak 8 harika fikir!

Hayvanları sevdiğimiz zaman, bazen bu sevgiyi nasıl paylaşacağımızı ve kendi seviyemizde onlara nasıl yardım edeceğimizi merak ederiz. Aslında yardımcı olabileceğimiz birkaç yol var. Doğrudan veya dolaylı olarak, hayvan davası lehine hareket etmeye başlamak için kapsamlı olmayan küçük bir fikir listesi!

1. Et tüketimini azaltın veya durdurun

Artık her şeyi bilmeden değiliz büyük yoğun hayvan çiftliklerinin sahip olabileceği olumsuz etkiler. Çevreyi kirletmenin yanı sıra, hayvanların yaşam koşulları çoğu zaman ürkütücüdür.

Birkaç yıl boyunca ağlarda, yediğimiz hayvanların doğumlarından katledilmelerine kadar maruz kaldıkları korkunç kaderi güpegündüz gösteren çok sayıda video da yayınlandı. Peki bundan daha basit ne olabilir? onları öldürmemekle veya kötüye kullanmamakla, et tüketiminizi azaltmakla başlamak ? bu vejetaryen yemek tarifleri veya vegan kadar lezzetli! Bonus: sebze diyeti size çok daha ucuza mal olacak…

2. Hayvanlardan elde edilen kıyafetleri kullanmaktan kaçının

Gerçekten hayvanlara yardım etmek istiyorsanız, dolaylı görünen yollar var, ama yine de onlara yardım eden kim! Deri, ipek, süet, yün… Yapabilirsin karbon ayak izinizi azaltın ve amaç için hareket edin bu tür giysileri satın almaktan kaçınarak hayvan.

Giderek daha fazla ikinci el sitenin var olduğunu ve gelişmekte olduğunu unutmayın. Üstelik farklı giyinmek de zor değil. Örneğin deriyi seviyorsanız, hayvan dostu birkaç alternatif daha var. Örneğin, ikinci el ve/veya vegan ürünler sunan birkaç site şunlardır: Asos – la selec dayanıklı, dünyada gece yarısı, Bir kez daha

Mouton
Kredi: 12019 / Pixabay

3. Evin yakınında gönüllü olun

Yap gönüllülük çok faydalı ve var her zaman ihtiyaç duyar ! Hayvanlara faydalı olmak da bundan geçer. SPA’da veya farklı size yakın yerel dernekler, yardımlarınızı sunabilirsiniz.

Ayrıca neden olmasın ev sahibi aile belirli hayvanların evlat edinmesi için veya evcil hayvan bakıcısı.

4. Hayvanlarla çalışmak

Pek çok insan hayvanlarla çalışmak ister ama tam olarak ne yapacağını bilemez. Gerçekte, bir seçim var : hayvan bakıcısı, veteriner asistanı, veteriner, etolog, zoolog, bakıcı, aynı zamanda davranışçı, köpek eğitmeni, orman bekçisi, hayvan osteopatı…

kanguru
Kredi bilgileri: bennymarty/iStock

5. insani bir görev yapmak

Bir insani misyon, daha iyi bir yol seyahat ederken kendinizi faydalı hale getirin ? Fransa’da veya yurt dışında gönüllülük için çok sayıda site mevcuttur. Burda biraz var : eko-gönüllü, Cybelle-Gezegen, Yurtdışı projeler, gönüllü doğa

Ancak bu projeler genellikle pahalıdır. Aslında, maliyetlerin çoğu sizin sorumluluğunuzda olacaktır. Bu tür bir görev, hem kültürel hem de hayvanlar açısından hala çok zenginleştirici. Maceraya susamışsanız ve somut bir şeye ihtiyacınız varsa, insani bir görev size farklı meslekler hakkında çok şey öğretebilir..

6. Satın almak yerine benimseyin

Evcil hayvan satın almak yerine evlat edinmeyi tercih etmek için birçok neden var. Gerçekten de her yıl terk edilen çok sayıda köpek, kedi veya başka hayvan var. Bununla birlikte, evcil hayvan sahibi olmaya karar veren insanlar genellikle büyümesini izleyebilecekleri bir bebeği tercih ederler…

Bu yüzden kesinlikle bir köpek yavrusu veya kedi yavrusu çok tatlıdır, ancak onu kaçıran ve kimin acı çektiği bir hayvanı kurtarabilmek ve ona sevgi getirebilmek daha da iyi değil mi? böylece, bir iyilik yapmanın yanı sıra bir hayvanı da sevindirmiş olursunuz..

Sohbet etmek
Kredi: Alexas_Photos / Pixabay

7. Daha yeşil bir yaşam tarzını benimseyin

Daha çevreci bir yaşam tarzını benimseyerek hayvanlara da saygı duyuyorsunuz. Etkisinde, Günlük olarak kullandığımız birçok ürünün hayvanlar ve çevre üzerinde etkileri vardır..

İçin güzellik ürünleri hatta Ev ürünleri, hayvanlar üzerinde test yapmayan ve tamamen vegan olan doğal markaları tercih edebilirsiniz. web sitesi küçük fındıkörneğin, çok sayıda zulüm içermeyen kozmetik ürünleri listeler.

Ama aynı zamanda yapabileceğini de bil kendi doğal ürünlerinizi yapın ! Gıdaya gelince, toplu halde ve yerel tarımdan elde edilen organik ürünleri tercih etmeyi unutmayın.

8. Dernek kurmak

Bir hayvan derneğinde aktivist olarak yer almak, örneğin ihtiyacı olan hayvanlara gerekli bakımı sağlamak için bağış toplama etkinlikleri düzenlemekten ibarettir. Bir dernekte, herkes istediği hızda hareket edebilirhayvan zulmüne karşı bir veya daha fazla eylemde bulunarak.

Hayvanların bize ihtiyacı var destek, ve büyük ya da küçük olsun. bunu hatırla herkes kendi yöntemiyle yardımcı olabilir ve tüm eylemler önemlidirgöründükleri kadar küçük.

Bu makaleyi beğendiniz, şunları da beğenebilirsiniz:

Evcil hayvanınızla spor yapmak: hangi aktiviteleri seçmelisiniz?

Kediler gündüzleri neden bu kadar çok uyur?