hızlı bir şekilde bulmak için izlenecek adımlar

Ne yazık ki, her gün birçok köpek kayboluyor. Çeşitli sebeplerden dolayı efendileri onların izini kaybeder ve ne pahasına olursa olsun çok sevdikleri tüy yumağını bulmak isterler. Bu durumdaysanız veya bundan korkuyorsanız, evcil hayvanınızı mümkün olan en kısa sürede kurtarma şansınızı optimize etmek için izlemeniz gereken adımlar şunlardır.

Evinizin etrafını kontrol edin

Bazen köpeğinizi bulmak için uzağa gitmeniz gerekmez. Korkudan, meraktan ya da başka bir şeyden, bu küçük köpekler bazen kaçmayı başarırlar. Neyse ki, bazıları çok çabuk geri dönüyor. Öte yandan, diğerleri tekrar ortaya çıkmaz ve bu nedenle onları aramak gerekir. İlk adım o zaman mümkün olduğu kadar çok insanı seferber etmek çevrenizde, konaklama yerinizden çok uzak olmayan bir yerde aramaya gidin. Etkisinde, hala evinize çok yakın olması muhtemeldir. Ona adıyla seslen, her zaman yaptığın gibi ıslık çal ve onu kendine çekmek için köpek ödülleri getir.

chien
Kredi bilgileri: Unsplash/Joe Caione

Sosyal ağlarda bilgi paylaşın

Günümüzde teknoloji mucizeler yaratabilir. Yani, bir saniye tereddüt etmeyin sosyal medyada yayınla ve etrafınızdakilerin köpeğinizin ortadan kaybolması. Böylece etraflarındaki bilgileri aktarabileceklerdir. Aslında, olay hakkında ne kadar çok insan bilirse, en iyi arkadaşınızı bulma şansınız o kadar artar.

Acil durum numarasını arayarak köpeğinizin kaybolduğunu bildirin

Evcil hayvanınız çipliyse, mümkün olan en kısa sürede arayın özel acil durum numarası (0810 778 778) bu, birisinin yoluna çıkması durumunda bulunmasını sağlayacaktır. Bunun için emin olun bilgileriniz güncellendi bu görevden sorumlu kuruluşla.

Kayıp köpeğinizi temsil eden posterler yayınlayın

Bazen en basit yollar en etkili olanlardır. Önceki eylemlerden hiçbiri gerçekten işe yaramadıysa, size şunları yapmanızı tavsiye ederiz:bir düzine poster yazdırın ve asın kasabanızda/köyünüzde. Bu posterlerde görünmelidir:

  • Köpeğin kolayca tanınabileceği bir fotoğraf
  • Onu tanımlamaya yardımcı olabilecek özellikler
  • En son görüldüğü yer
  • İletişim bilgileriniz (en azından bir telefon numarası ve bir e-posta adresi)
kayıp Köpek
Kredi bilgileri: Unsplash/Randy Laybourne

Kayıp bir köpek barınağa düşebilir

Bir köpek kaybolduğunda, pound ile iletişime geç. Bunun için gerekli belediye başkanına sor senin şehrin Gerçekten de sokak hayvanlarının durumunu o yönetir. Bu nedenle, kayıp hayvanınızın hangi pound’a sığabileceğini size söyleyebilecektir. Mümkün olduğu kadar çabuk tepki vermenizi tavsiye ederiz, çünkü köpeğiniz gerçekten kiloluysa, hiçbir şeyiniz yok. geri almak için sadece sekiz gün! Aksi takdirde, bir SPA’ya emanet edilecek ve en iyi durumda sahiplenmeye sunulacaktır.

Bu tür bir maceradan kaçınmak için artık kolyeler coğrafi konum belirlemenize izin veren Evcil hayvanın. Bu, kaybolması durumunda köpeğinizi neredeyse anında bulmak için iyi bir yatırım olabilir!

Sağır bir köpek nasıl eğitilir?