Kedilerin sevdiği 5 bitki

Arkadaşlarımız kediler için zehirli bitkiler hakkında çok konuşuyoruz, ama onlara iyi gelenler hakkında çok az şey konuşuyoruz. Ancak, onları tamamen çılgına çevirebilecek birkaç tane var! Bitkiler sadece kedinin arınmasına izin vermekle kalmaz, aynı zamanda diyetlerini de tamamlarlar. Kedilerimiz tarafından en çok beğenilen bitkilere kısa bir genel bakış.

1. Kedi nanesi

Bu, tüm kedi sahiplerinin sahip olması gereken bitkidir. Olarak da adlandırılır kedi nanesi veya kedi nanesikedi nanesinin özellikle coşkulu bu kediler üzerinde. İkincisi, onu ovalamayı ve hatta çiğnemeyi her şeyden çok sever.

Bitki tarafından salınan madde kedilerde halüsinasyon etkisi insanlarda LSD veya esrarınkine benzer. Öte yandan, kedilerin sadece üçte biri buna duyarlı olduğu için tüy yumağımızla aynı fikirde değil.

Ek olarak, sevimli köpek sahipleri, kedi nanesinin köpekler için faydalı mı yoksa tam tersine zararlı mı olduğunu merak edebilir.

kedi nanesi
Kredi: KENPEI/Wikimedia Commons

2. kediotu

Bu aromatik bitki küçük kedilerimiz için birçok kullanım alanı vardır. izin verebilir streslerini azaltmak Veteriner hekim tarafından küçük dozlarda reçete edildiğinde. O da yapabilir koku duyularını uyarmak ve onları oynamaya ve heyecanlanmaya teşvik edin. Küçük bir numara, garantili bir etki için onu kedinizin oyuncaklarına yerleştirmek!

kediotu
Kredi: iStock / np-e07

3. Alman

Bu, kedileri çıldırtan başka bir bitki! gibi görünen Alman gümüş çalıseven küçük kedigiller tarafından çok takdir edilir. onunla omuz ovmak ve saatlerce çiğneyin. Küçük ekstra? Germander doğal olarak böcekleri uzaklaştırır.

almanca
Kredi: H. Zell/Wikipedia

4. Le papirüs

bu düşen yapraklar papirüs bir kediyi eğlendirmek için olduğu kadar evi dekore etmek için de idealdir. Ek olarak, erkek kediniz özellikle takdir edecek temizlemek Bu bitki özellikle sindirim sistemini temizlemede etkilidir. Kusmaya dikkat!

papirüs
Kredi bilgileri: makamuki0/Pixabay

5. Kedi nanesi

Ünlü kedi nanesinden nasıl söz edilmez? Bu bitki bir çimen dört ayaklı dostlarımız tarafından alkışlandı. Esas olarak bunu kullanırlar dişlerini temizle et kıl yumaklarını kusar. Ah kediler, tam da temizlik ve hijyen örneği… Üstelik, kedi nanesinin, kedi nanesinden farklı özellikleri ve kullanışlılığı olduğunu fark edeceksiniz. Bu bitkilerin yakın eşseslilik ve eşseslilik yanıltıcıdır.

kedi nanesi
Kredi: Arnaud 25/Wikimedia Commons

Tatil sezonu hızla yaklaşıyor! Ve kedigillerin tercih ettiği bitkiler konusuna girdiğimiz için, kısa sürede içimize girecek olan bitkilere karşı da sizi uyarmalıyız. Bunu öğren Kediler (ve Köpekler) için Tehlikeli 5 Noel Bitkisi.

Sevgili evcil hayvanınız için 10 hatıra takı fikri

köpekler üzerinde bir etkisi var mı?