Kedinin 9 resmi kürk rengi

Kediler, kürklerinde çok çeşitli renk ve desenlere sahip olduğu bilinen hayvanlardır. Ama aslında 9 resmi elbise rengi olduğunu biliyor muydunuz? Bu 9 renk, desensiz düz elbiseler, katı olarak da adlandırılır. Ayrıca, kedinin tüylerinde şeritler veya noktalar varsa buna tekir elbise denir. Kulübelerimizdeki en popüler hayvanlardan birinin ana renklerini zevkle keşfedin.

1. Kara

Ceket yoğun bir siyah, yansımalar olmadan, ve baştan sona birleşik. Ayrıca gözler altın veya yeşildir. Kara kediye atfedilen kötü şans belirtilerinin sadece batıl inançlar olduğunu unutmayın, bazen ne yazık ki bazı insanlarda reddedilmeyle karışık bir tiksinme hissi yaratırken, diğerleri bu “karanlık” kediyi görmenin iyi şansla eşanlamlı olduğunu düşünür.

Kara kedi
Kredi: _Jasmin_/Pixabay

2. beyaz

Ceket bir düz ve kusursuz beyaz. Gözler altın, yeşil, mavi veya minnow. Buna karşılık, tamamen beyaz kedilerin çoğu maalesef sağırdır.

Beyaz kedi
Kredi: harvey117/Pixabay

3. mavi

Mavi renk aslında bir gris clair lavanta geliyor. Gözler turuncu veya yeşildir.

Mavi kedi
Kredi bilgileri: önemsiz/Pixabay

4. Krema

renk pastel ve soluk, beyaz ve kırmızı arasında bir karışım. Ve gözler turuncu.

krem kedi
Kredi: Timur85/Pixabay

5. Tarçın

Tarçın veya tarçın elbisesi kırmızı-kahverengi renk. Gerçekte, çok nadirdir ve özellikle Oriental Shorthairlerde bulunur.

sohbet tarçın
Kredi: Sohbet kuralı/Wikimedia Commons

6. çikolata

Bu elbise için kahverengi veya çikolatadan bahsediyoruz. hem aydınlık hem karanlık. Öte yandan, renk vücudun her yerinde birleştirilmelidir. Gözler bakır.

çikolatalı kedi
Kredi: Dave Scelfo/Wikimedia Commons

7. Leylak

Leylak elbiseye leylak da denir. Aslında, renk pembe bir parlaklık ile gri. Gözler bakır. Bu gölgeyi, kökenini büyük Anglo-Sakson adasından tahmin ettiğiniz gibi British Shorthair kedisinde buluyoruz.

Britanya ile ilgili stenografi sohbet
Kredi: George E. Koronaios/Wikimedia – CC by

8. Geyik yavrusu

Açık kahverengi ceket veya açık kahverengi, bir renk soluk bejhatta karamel.

açık kahverengi kedi
Kredi: Fotoğraf Joachim Berger-Uelsberg ve Dr. Gabriele Uelsberg/Wikimedia Commons

9. Roux

bu elbise koyu kırmızı veya turuncudur. Hemen hemen tüm zencefil kedilerinin zorunlu bornoz tekir. Üstelik, genellikle erkektirler!

sohbet
Kredi: i_talay / iStock

Sonuçta, meşru bir soru ortaya çıkıyor: Kedinin renginin karakterini etkilemesi mümkün mü? Ek olarak, kedilerde en temsili tonları sunduk. Ancak bazı ırkların basit bir atipik elbiseleopar görünümlü Bengal kedisi veya saçlarının gri ve kremsi beyaz renklerini okyanus mavisi gözleriyle ilişkilendiren Ragdoll kedisi gibi.

Elektronik ve manyetik kedi kanatları: hayvan izinsiz girişlerinin sonu

Ateşböcekleri ve ateşböcekleri neden geceleri parlar?