Kobayınızın sizi sevdiğini gösteren 5 işaret

Kobayınızı sahiplendiğinizden beri, onun sevimli görünüşüne ve sizinle küçük seslerle iletişim kurabilmesine hayran kaldınız. Ama yine de seni gerçekten sevip sevmediğini bilmekte güçlük çekiyorsun… Emin olmak için, gözlemlenmesi gereken az çok belirgin birkaç işaret olduğunu bilin. İşte hangileri!

1. Mırıldanır

Gerçekte, kobay, kedinin aksine mırıldanmaz, ancak bir tür nispeten güçlü titreşim. Küçük kemirgeniniz onu okşadığınızda titrerse, varlığınızı ve ona gösterdiğiniz ilgiyi takdir ettiğinin açık bir işaretidir.

Gine domuzu korkak bir hayvandır, emin olun ki sizinle rahatlamıyorsa ve size karşı sevgi hissetmiyorsa ona dokunmanıza izin vermeyecektir. Ve daha da az titreyecekti.

2. O ısırmaz

Yeni bir ortama girdiğinde, kobay, korkudan sahibinin elini ısırmaya meyledebilir. Ama bu asla uzun sürmez. Bu nedenle, küçük evcil hayvanınız size küçük bir ısırık vermeden onunla başa çıkmanıza izin veriyorsa, bunun nedenisana gerçekten güveniyor.

Ayrıca, yararlı ısırma ile kemirmeyi ayırt. Gerçekten de kobayınız sizi ısırırsa, bu aynı zamanda bir sevgi kanıtıdır. Ancak, sizden yiyecek talep etmenin bir yolu da olabilir.

3. Giyilmeyi kabul eder

Kobay her şeyden önce bir kurban, besin zincirinin en altında yer alır. Bu nedenle, her zaman tetiktedir ve kendisini güvende hissetmesi özellikle zordur.

Gine domuzu
Kredi: iStock

Bu nedenle, kobayınız zorlanmadan kendini yakalıyorsa, bunun anlamı şudur:seni bir tehdit olarak görmüyor, tam tersine. Ona zarar vermeyeceğinizi biliyor, bu yüzden ne pahasına olursa olsun kaçma ihtiyacı hissetmiyor.

4. Seni yalıyor

senin kobay seni kokundan tanır. Bu nedenle, kokunuzu tanıyabilmesi için elinizi koklamasına izin vermeniz şiddetle tavsiye edilir. Ve yalamaya başlarsa, bu seni gerçekten sevdiğinin bir işaretidir!

5. Seni her yerde takip ediyor

Eğer kobay evin etrafında seni takip ederküçük bir köpek gibi, bu, varlığınızı gerçekten takdir ettiğini gösterir!

Ayrıca beğeneceksiniz:

Kobayınız için 100 ultra orijinal isim fikri

Kobaylar için tehlikeli yiyeceklerin tam listesi

Kobayım İçmiyor: Neden 3 Sebep

İyi beslemek için 3 ipucu

Hamsterınızı yenilemek için 6 ipucu