Köpeğiniz için hangi ödülleri seçmelisiniz?

İkramlar, bir köpek sahibinin günlük yaşamının ayrılmaz bir parçasıdır. Gerçekten de, ister sadece onu memnun etmek, ister başarılı bir egzersizin ardından onu ödüllendirmek olsun, hayvanıyla alışverişinde önemli bir araçtır. Ama köpeğiniz için iyi ikramları nasıl seçersiniz? Hemen göreceğimiz şey bu!

Daha çok tatlı mı tuzlu mu?

Köpeğinize soru sormanıza gerek yok, muhtemelen size cevap vermeyecektir! Gerçekte, gerçekten önemli değil. Gerçekten de, olsa bileGenel olarak konuşursak, köpeklerin tuzlu ikramların tadını daha çok çıkarın, bu gerçekten kişiye bağlıdır.

Köpeğinizi ne pahasına olursa olsun memnun etmek istiyorsanız, tepkilerini gözlemle ve özellikle sevdiği tatlıları fark etmeyi öğrenin. Bu şekilde, bir sonraki yarış gezinizde bunu hesaba katabilirsiniz. Son olarak, size vereceğimiz bir tavsiyemiz olsaydı, o da şekerli ikramları sınırlayın. Ne için ? Basit ve iyi bir nedenle köpekler için şeker gerçekten tavsiye edilmezneden olabileceğinden diyabet.

köpek maması
Kredi bilgileri: sanjagrujic/iStock

endüstriyel tatlılar

Endüstriyel ikramları tercih ederseniz, sorun değil! Gerçekten de, bu tatlılar özellikle köpekler için tasarlanmıştır ve apriori olarak mükemmel şekilde uyarlanmıştır. Bununla birlikte, her zaman kompozisyona bir göz attığınızdan emin olun ve kaliteli ikramlar seçin. Evcil hayvan dükkanlarının raflarında bolca var.

Kurutulmuş et özellikle köpekler arasında popülerdir. Avantajı şu ki çok çeşitli var : domuz veya kuzu kulakları, dana göbeği veya sinirleri, tavuk filetoları vb. Ayrıca kemiren kemikler veya çubuklar da vardır. köpeğinizin diş hijyeni için özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca sebze veya et ısırıkları da bulacaksınız. Son olarak, küçük bisküvi şeklindeki klasik ikramlar her zevke uygundur.

köpek maması
Kredi bilgileri: Chalabala/iStock

ev yapımı tatlılar

Endüstriyel ikramların hayranı değilseniz, şunları yapabilirsiniz: kendi ev yapımı köpek bisküvilerinizi yapın. Buzdolabında veya hava geçirmez bir kapta uzun süre saklanabilen çok sayıda ultra basit, hızlı tarif vardır. yine de dikkatli ol köpeğinize çok sık vermeyin, çünkü ev yapımı ikramların kalorisi genellikle köpekler için özel olarak yapılanlardan daha yüksektir. Son olarak ikramları kendiniz pişirdiğinizde, zararlı ve hatta zehirli maddeler kullanmamaya dikkat edin onun için.

köpek maması
Kredi bilgileri: Alina Rosanova/iStock

Yine, ister endüstriyel ister ev yapımı, tatlı veya tuzlu ikramlar olsun, kaliteli ve köpeğinizin sağlığına faydalı oldukları sürece sonuçta fark etmez. Ve elbette, ikincisi de onları takdir etmelidir!

fark edilmeden onlara nasıl yaklaşılır?

Çikolata köpeğimiz için neden zehirlidir?