Köpeğinize Verebileceğiniz 10 Sebze

Köpeğiniz için ev yapımı yemeklerin karışımına başlamak istiyorsanız, et ve nişastalara ek olarak sebzeleri, mineral kaynaklarını, vitaminleri ve özellikle lifi mutlaka dahil etmeniz gerektiğini bilin. Ancak dikkatli olun, bazı sebzeler köpeğiniz için tehlikeli olabilir, işte ona güvenle verebileceğiniz sebzelerin listesi.

Dikkatli olun, köpeğinize sebze vermeden önce her zaman yaptığınızdan emin olun. buğulama Köpeğiniz için daha sindirilebilir olmaları için ilave tuz veya yağ içermez.

1. Kabak ve kabak

zengin C vitaminikabak aynı zamanda köpeğinizi nemlendirme avantajına sahip olacak yüksek su içeriğine sahip bir sebzedir.

kabak
Kredi: ulleo/Pixabay

2. Kabak ve Kabak

Lif, mineraller, karotenoidler ve su bakımından zengin, kabak ve balkabağı iyileşmeye yardımcı olabilir. sindirim Köpeğinizin özellikle kabızlık durumunda ve tüyleri üzerinde faydalı etkileri vardır.

balkabağı çorbası
Kredi: congerdesign/Pixabay

3. Yeşil fasulye

Köpeğiniz için toksik olmaması için yeşil fasulye her zaman aferin. Köpekler tarafından çok beğenilir, lif, vitamin ve omega 3 bakımından zengindirler.

yeşil fasulyeler
Kredi: pixel1/Pixabay

4. havuç

Havuçta bulunan beta-karoten, köpeğinizin parlak saç ve ipeksi. Bu sebze aynı zamanda mükemmel bir antioksidandır ve kolesterol seviyelerini düşürme, sindirim ve hatta görme üzerinde faydalı etkileri vardır.

havuç köpeği
Kredi: iStock

5. Yeşil salata, kuzu marulu ve roka

Düşük kalorili yeşil salata, kuzu marulu veya roka verilmelidir. karışık köpeğine. Su, vitamin, beta-karoten ve Omega 3 açısından zengin olan bu besinler, sağlıklı ve dengeli beslenme için şiddetle tavsiye edilir.

salata
Kredi: Pixnio

6. Tatlı patates

Vitaminler, mineraller ve amino asitler açısından zengin tatlı patates verilmelidir. karışık veya iyi pişmiş.

tatlı patates
Kredi: Pexels

7. Kereviz

Lif, vitamin bakımından zengin ve özelliklere sahip antioksidanlarkereviz köpeğiniz için iyi bir sindirim sağlamak için mükemmeldir.

kereviz
Kredi: ptanpm/Pixabay

8. salatalık

C ve K vitaminleri ve potasyum açısından zengin olan salatalık, aynı zamandahidrat senin köpeğin.

salatalık
Kredi: Kaz/Pixabay

9. Rezene

Lif açısından zengin olan rezene ayrıca özelliklere de sahiptir. antispazmodikleryani bağırsak gazı oluşumunu engeller.

Rezene
Kredi: congerdesign/Pixabay

10. Ispanak

Nitrat bakımından zengin olan ıspanak,kan akışını iyileştirmek beynin belirli bölgelerinde. Aynı zamanda mükemmel bir B9 vitamini ve folik asit kaynağıdır.

ıspanak
Kredi: ponce_photography/Pixabay

Bütün bu sebzelerin de çiğ etlerle kendinize eşlik edin. Bu ne verir köpekler için BARF diyetişiddetle tavsiye edilir ve sevgili köpeğinizin olması gerektiği gibi ziyafet çekmesini sağlar.

Kedimin kulakları sıcak: bu normal mi?

Kediler neden köpek maması yiyemez?