Köpeğinizi günde kaç kez beslemelisiniz?

Bir köpek sahibi veya müstakbel köpek sahibi olarak, köpeğinize her gün kaç öğün yemek vermeniz gerektiğini merak ediyorsunuz. Sadece bir? Onlardan mı? Belki üç? Cevap burada!

bir köpek yavrusu için

Yavrular tam büyüme ve bu nedenle yetişkin bir köpeğe göre günde daha fazla yemek yemesi gerekir. Gerçekten de, günde birkaç öğün yemek yemelerine izin verir. geliştirmek düzgün bir şekilde saklayın ve aktif bağırsak hareketi. Bu nedenle 2 aylık yavru köpeğinize vermeniz tavsiye edilir. günde 4 öğünsağlarken gerekli günlük yiyecek dozuna uyun. Bu doz, köpeğinizin yaşına ve büyüklüğüne göre kroket ve pate paketlerinin üzerinde belirtilmiştir. Üstelik, o bölmek 4 öğün üzeri. Yavru köpeğinize vereceğiniz günlük rasyon hakkında herhangi bir şüpheniz varsa, bir veterinerden tavsiye almaktan çekinmeyin.

3 aylıktan itibaren öğünleri azaltabilirsiniz. günde 3 kez. sonra 2 kez köpek yavrusu ulaştığında 6 ay. Yavru köpeğinizi iyi beslediğinizden emin olun. her gün aynı saatte ve evin aynı yerinde. Yemek, hayvan için ritüelleştirilmesi gereken bir andır.

Ayrıca, her zaman kontrol etmek gerekir içinde senin köpek yavrusu. Bu, olası herhangi bir anormalliği hızlı bir şekilde tespit etmeyi mümkün kılar. Gerçekten de, köpek yavruları kırılgandır. Ve tabi olmaları nadir değildir. sindirim sistemi rahatsızlıkları ishal veya kusma gibi. Bu durumda hayvanın kroketlerine tahammül etmediğinin veya hasta olduğunun bir işaretidir.

köpek yavrusu
Kredi: iStock

Yetişkin bir köpek için

1 yaşından itibaren, bir köpek günde 1-2 öğün yiyebilir, tercihlerinize bağlı olarak. Bununla birlikte, bir frekansın korunması tavsiye edilir. günde 2 öğün, sabah ve akşam. Gerçekten de köpeğiniz kilosunu dengelerken gün boyunca enerjisini düzenleyebilir.

Ek olarak, özellikle büyük köpeklerde, mide burulma riskini sınırlamak için öğünleri minimum ikiye bölmek tavsiye edilir. Aynı şekilde, Köpeğinizi fiziksel efordan 1 saat önce veya 1 saat sonra asla beslemediğinizden emin olun..

Köpeğin yemeklerinden bahsetmişken, bu hayvanın ağırlıklı olarak et odaklı bir diyete sahip olduğunu bilin. Gerçekten de, canids büyük ölçüde kalmıştır etoburlar, yüzyıllar süren evrimden sonra bile. Bu nedenle uygun en iyi köpek mamasını seçfizyolojisine ve dolayısıyla enerji ihtiyacına (her zaman harcamayı sevdiği!) uygun olanı.

Ayrıca beğeneceksiniz:

Bir köpek günde ne kadar su içmeli?

Köpeğinizin her zaman aç olmasının 6 nedeni

Obur köpekler için 5 numara

Kediler neden köpek maması yiyemez?

Köpeğiniz evdeki her şeyi kırarsa benimsemeniz gereken 4 tepki