Köpeğinizi yürüyüşü sırasında eğlendirmek için 5 basit fikir

Bir köpeğe sahip olmak her şeyden önce mutluluktur, ama aynı zamanda fedakarlıklardır. Özellikle hava nasıl olursa olsun, yağmurlu, rüzgarlı veya kar yağışlı olsun, dışarı çıkmanız gerektiğinde. Ve dürüst olalım, günlük yürüyüşler birbirini takip ediyor ve biraz benziyor. Biraz renk katmak için, köpeğinizi gezdirirken deneyebileceğiniz 5 oyun fikri burada. Artı tarafta, şehirde yaşıyorsanız tasmayı bırakmanıza bile gerek kalmayacak!

1. Engel parkuru

Köpeğinizle hep aynı rotayı yapmaya alışkınsanız, bu yürüyüş süresini zenginleştirmek için çevrenizi kullanmak ilginç olabilir. Karmaşık bir şey yok, endişelenme. Özellikle, yapabilirsiniz kendi engelli parkurunu yarat köpeğinizi uyarmak için. Bu onun yürüyüşünden yorulmasını engelleyecektir (ve siz de öyle yapacaksınız).

Bunu yapmak için, örneğin, köpeğinizi bir banka veya ağaç kütüğüne atlaması, merdiven inip çıkması veya alçak bir duvarda birkaç metre yürümesi için meydan okuyun. Sadece onu mutlu etmekle kalmayacak, aynı zamanda biraz fiziksel egzersiz yapmasını da sağlayacaktır. Ve bunu almak her zaman iyidir!

2. Rehber köpek

Ya yepyeni bir deneyim denediyseniz? Bir yürüyüşte, sadece deneyin köpeğinizin size rehberlik etmesine izin verin. Sanki seni yürüyüşe çıkaran oymuş, tersi değil. İlk başta biraz endişeli olabilir, ancak buna çabucak alışacağından emin olabilirsiniz!

Ancak, bu alıştırmayı bir Güvenli yer, park gibi. Gerçekten de dört ayaklı dostunuz sizi yolda bırakmamalı!

3. Hazine Avı

Yürüyüşe çıkmadan önce, bazı ikramlar getirmeyi unutmayın. Bu şekilde yapabilirsiniz onları yoluna dağıt yürüyüş ilerledikçe. Köpeğinizin sırtına bir ödül attığınız her seferde, onu bulmasını isteyin. Ancak herhangi bir kazadan kaçınmak için onları fazla uzağa atmamaya dikkat edin.

Köpek yürüyüşü
Kredi: Brendan von Wahl / iStock

Bu egzersiz sadece köpeğinizi uyarma avantajına sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda onun odaklanmış kal ve diğer tüm dikkat dağıtıcı şeyleri unutun (örneğin diğer köpekler gibi).

4. Kırmızı ışık, yeşil ışık

Şehirde yaşıyorsanız, köpeğinize kırmızı ışıkta durmak. Asla bilemezsin, bir gün onun için çok faydalı olabilir! Bunu yapmak çok basit, bir yaya geçidine her geldiğinizde, köpeğinize “Dur” deyin ve sonra onu topuklarına oturtun. Ardından, ışık yeşile döndüğünde ona “Git” deyin ve karşıdan karşıya geçin.

Ve hepsinden önemlisi, köpeğiniz size her itaat ettiğinde, onu bir okşama, bir teşvik sözü ve bir ödülle ödüllendirmeyi unutmayın.

5. Yavaş, hızlı ve yürümeyi bırakın

Bu oyun fikri, köpeğiniz yürüyüşler sırasında genellikle coşkusuna (veya kaygısına) kapılıp hareketsiz kalmakta zorlanıyorsa özellikle yararlıdır. Aslında, ona izin verecek dikkatini sadece sende tut.

Köpeğinize “Daha Hızlı” diyerek biraz daha hızlı yürümeye başlayın. Ardından köpeğinize “Yavaş” diyerek hızınızı yavaşlatın. Son olarak, köpeğinize “Dur” diyerek tamamen durana kadar daha yavaş ve daha yavaş yürüyün. Ayrıca onu şaşırtmak için aniden durabilirsiniz. Her komutla tüy yumağınıza bir ödül vermeyi unutmayın.

Küçük canavarınız her bir siparişin neye karşılık geldiğini anladıktan sonra, siparişlerin sırasını değiştirebilirsiniz. Yürüyüş sırasında ona eğlenceli ve eğitici bir mola verecek bir şey!

Akvaryum balıklarım neden aşağı yukarı yüzüyor?

Dünyanın en tehlikeli 10 köpek ırkı