Köpeğinizle araba ile seyahat etmek: 3 ipucu ve püf noktası

Tatillerde köpeğiniz olmadan ayrılmanız imkansız mı? Seni anlıyoruz! Ancak arabasında bir köpekle seyahat etmek her zaman kolay değildir… İşte seyahatinizi daha iyi planlamanız için bazı ipuçları.

1. Özel “arabamdaki köpek” hayatta kalma kiti

Her şeyden önce, unutma emniyet kemeri. Aslında bu önlem, ZORUNLU. Köpeğiniz bir yolcudur ve insanlarla aynı şekilde bağlanmalıdır! Bu olmadan, hem kendi güvenliğiniz hem de refakatçinizin güvenliği için birçok risk almış olursunuz, ancak polis tarafından kontrol edilmesi durumunda para cezası da alabilirsiniz.

O zaman kurarak arabanızı korumayı düşünün bir mikrofiber havlu köpeğin yerine. Bu hem tüylerin kolayca alınmasını sağlayacak, hem de duygusal çiş durumunda hasarı sınırlandıracaktır!

Son olarak, tıpkı çocuklar gibi köpeklerin de birbirine bağlı olduğunu unutmayın. oyuncakları veya yorganları. Arabada bırakmak için bir veya iki tane al. Bu, stresini azaltmasına ve yolculuğun bir bölümünde onu meşgul etmesine yardımcı olacaktır!

köpekler araba
Kredi bilgileri: bobhackettphotos/iStock

2. Refakatçinizin sağlığına özen göstermek çok önemlidir!

Evet, köpeğinizin artık hiçbir şeye ihtiyacı olmamasının nedeni arka koltuğun kendisi ve yorganı olması değil!

Aralar vermek. Bunu asla yeterince söyleyemeyiz, ancak yine de tam bir güvenlik içinde uzun bir yolculuk yapmak çok önemlidir. Ve köpeğiniz bunun için size teşekkür edecek: patilerini esnetmenin yanı sıra duyularına ve merakına hitap edecek yeni yerler keşfedecek ve daha kolay uykuya dalacaktır. Yolculuk bu nedenle daha kısa görünecek!

Bu aralar onun susuzluğunu gidermek için bir fırsat olacaktır. Teklif etmek su çok soğuk değil ve küçük miktarlarda. Böylece organizması bunu en iyi ihtimalle takdir edecektir. Bu, termal şokları ve mide kaldırmalarını önleyecektir.

chien
Kredi: Koenraad de Roo/iStock

3. Hareket hastalığına karşı önlem alın

Köpeğiniz hiç (ya da hemen hemen hiç) araba ile seyahat etmemişse, yolda birkaç saatliğine onu yanınıza almayın! Hareket halindeki bir yolcu kabininde kapalı kalmanın neden olabileceği stres kaynağına ek olarak, köpekler hareket hastalığına karşı hassastır.

Öngörülemeyen bazı olaylar karşısında alınması gereken bazı önlemler şunlardır:

  • Birkaç kısa yolculuk yapın onu arabanın hislerine alıştırmak için köpeğinizle İlk yolculuğunun hoş bir anı olmasına dikkat edin. Bunun için oldukça sessiz bir yerde (şehir merkezinde değil!) yumuşak bir sürüş benimsemek ve gideceğiniz yere vardığınızda biraz oyun oynamak veya sarılmak için zaman harcamak daha iyidir.
  • Ayrıca daha iyi arabaya binmeden iki saatten az önce onu beslemeyinçünkü kusma riskini artırır…
  • Yeterince tereddüt etmeyin pencereleri aç kabini havalandırmak için, ama çok da değil, köpeğinizin kafasını dışarı çıkarıp kendini tehlikeye atmasını önlemek için!
  • Klimaya dikkat! Çok soğuk hava ve ısı şoku evcil hayvanınızı hasta edebilir.

Köpeğinizi bebeğin gelişine nasıl hazırlamalısınız?

Günde kaç kez işemek için onları dışarı çıkarmanız gerekiyor?