neden bizi bu kadar büyülüyor?

Köpekler binlerce yıldır insanlığa boyun eğdirdi. Başlangıçta, kurtların bu torunları, keskin duyularıyla insanları tehlikeye karşı uyarabilen ve pençeleri ve dişleriyle doğru zamanda saldırabilen koruyucular olarak kullanılıyordu. Yüzyıllar boyunca, Homo Sapiens tarafından giderek daha fazla takdir gördüler ve bugün hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldiler ve dünyadaki en yaygın ve popüler evcil hayvanlardan biri haline geldiler. Ama neden bu fenomen? Köpek türleri için özel coşku nereden geliyor?

Görünüşe göre sevgili köpeklerimiz her şeyi giyiyor bir dizi özellik onlara tapmamızı, sevmemizi, şımartmamızı ve hayran olmamızı sağlayan şeyler. Onları biz yapan en dikkat çekici özelliklerini birlikte sıralayalım. adamın en iyi arkadaşları.

Kıllı bir alarm sistemi

bu chien sahip bir işitme fakültesi insanlardan çok daha gelişmiştir. Kokularda da durum aynıdır. Bu nedenle, tıpkı uzak atalarımızda olduğu gibi, dört ayaklı sevgili dostumuz da eve bir yabancı yaklaştığında homurdanması ve havlaması ile bizi uyarır. Bunun bize verme etkisi var güvenlik duygusu bu da hayvanımıza tapmamıza neden oluyor.

Kredi bilgileri: Chalabala/iStock

Köpek, ömür boyu bir arkadaş

Köpek sadık bir arkadaş, bize asla ihanet etmeyecek olan. Biz ona sarıldığımız kadar o da bize sarılıyor. O hayatımıza girer girmez onun dünyası oluyoruz ve bu da bir o kadar karşılıklı. Bu nedenle, hayvanlarının varlığı sona erdiğinde, birçok köpek sahibi, başka hiçbir şeye benzemeyen bir kargaşa hisseder.koşulsuz sevgi hiçbir insanın bize kabul edemeyeceğini. Ve haklı olarak, köpek yargılayıcı değildir, gücenmez ve iki ayaklı arkadaşını bulduğu her an mutludur.

Kredi bilgileri: Vasyl Dolmatov/iStock

Bazen haylazlıkla karışık oyuncu bir varlık

Köpekgillerde çok takdir ettiğimiz şey, oynamayı sevmeleridir. Yani bizi oyunlarına her sürüklediklerinde çocukluğa dönüyoruz. Onların lehine olan bu ek argüman, küçük çocukların köpeklere karşı sempati ve merakını da çekiyor, yüzlerinin çok sevimli olduğu (çoğunlukla) çok “sevimli” yanlarından bahsetmiyorum bile. Yani onlarda görüyoruz bir çeşit çıkışbir yolu bir umursamazlığa sarılıyoruz hepimizin zaman zaman ya onların hareketlerini ve mimiklerini gözlemleyerek (ki bu bazen son derece komik olabiliyor, çünkü çoğu zaman bizi şaşırtıyorlar) ya da paylaşılan etkinlikler aracılığıyla onlarla. Kısacası, bu küçük (veya büyük) hayvanlar, ister 7 yaşında olalım, ister 77 yaşında olalım, bize iyi geliyor.

Kredi bilgileri: alexei_tm/iStock

Bizi memnun eden ve yumuşatan ağızlıklar

Var 400 ila 800 tür arasında köpekler kümesi. Başka bir deyişle, herkes için bir şeyler var! Minik, devasa, uzun tüylü, kısa tüylü, canlı karakterli ya da sakin davranışlı köpekler… Bu nedenle herkes yapabilir. uygun bir köpek sahiplenin olma yolunda.

Kredi bilgileri: Eriklam/iStock

Sonuç olarak, köpeği seviyoruz çünkügünlük hayatımıza mükemmel uyum sağlarobize muhteşem derecede çekici görünüyor ve onunla, hayatın daha çok ısırığı var!

Dünyanın en pahalı 10 köpeği

Evcil hayvanınızla spor yapmak: hangi aktiviteleri seçmelisiniz?