Onları bahçenizden uzak tutmak için 10 doğal ipucu

Hava güzel olduğunda, bahçeyle biraz zaman geçirmek ya da evinizin kapısını temiz hava almak için açık bırakmak keyiflidir. Ancak bu mutluluk anları, yılanlar bahçenizi veya evinizi geçiş yeri olarak kullanmaya karar verdiğinde çabucak sona erebilir, hatta gerçek kabuslara dönüşebilir. Bu istenmeyen maddelerin varlığından korkuyorsanız, onları incitmeden kalıcı olarak evinizden uzak tutmak için bazı %100 doğal ipuçları!

Dikkat, yılanlar (engerek, ot yılanı…) korunan hayvanlardırbu yüzden onları öldürmek, yumurtalarını yok etmek ve hatta hareket ettirmek kesinlikle yasaktır.

ayrıca şunu bilmekte fayda var Fransa’da çoğu yılan tehlikeli değildir. Her şeyden önce, Fransız topraklarında sadece iki tür yılan vardır: çim yılanları ve engerekler. Yılanlar zehirli yılanlar değildir, bu da onları insanlara zararsız hale getirir.. Isırabilirler ama asla ısırmazlar. Tersine, engereklere karşı biraz daha dikkatli olmalısınve özellikle zehir dişleri olan asp engerekleri. Ancak, ısırık genellikle son çare olarak kullanılır.

durumunda engerek ısırığıher şeyden önce turnike uygulamayın, hemen acil servise gidin veya acil servisleri arayın (15’i tuşlayın).

1. Tavukları sahiplenin

Tavuklar korkutucu düşmanlar yılanlar. Birini görür görmez ona saldırmaktan çekinmezler. onu korkut. Böylece tavukları sahiplenerek hem evinizde yılan olmayacak hem de her sabah taze yumurtanız olacak! Bunun da hepsiyle çalıştığını unutmayın. safralı (hindi, beç tavuğu…). Ancak, maceraya atılmadan önce, evcil bir tavuk sahiplenmekle ilgili bazı şeyleri bilmek önemlidir.

2. Sarımsak kullanın

Engerekleri ve diğer yılanları korkutmak için, diş sarımsak evinin veya bahçesinin her yerinde. Aslında, doğal bir kovucudur. Ayrıca sarımsak karanfilini suda demleyebilirsiniz ve sprey evinizin her yerinde. Koku gerçekten hoş olmayacak, ama en azından teknik daha etkili.

3. Bahçenizi koruyun

Bahçenizi istila eden yılanları görmek istemiyorsanız, en kolay yol biçmek ve düzenli olarak temizleyin. Aslında sürüngenler sever gizlemek ağaç yapraklarının, talaşların, taş yığınlarının veya uzun otların altında. Bu kamuflaj, avlarına sürpriz bir şekilde saldırmalarını sağlar. Böylece bahçenizi yeterince sahip olmak onları oraya yerleşmekten caydırmak için… Bu büyük temizlik, aynı zamanda açık hava etkinliklerinize elverişli, davetkar bir yeşil alanın keyfini çıkarmanızı da sağlayacaktır. Her şey faydalıdır!

4. Kirpileri cezbedin

Kirpi böceklerden zevk almayı sever ama aynı zamanda küçük yılanlar. Bu yüzden sürüngenlere karşı bulabileceğiniz en etkili silah olmasalar da onları bahçenize çekmek faydalı olabilir! Daha sonra, gerçekten gevrek yürüyüşleriyle etkinliklerine düşkün bu küçük tüy toplarını zaman zaman görebileceksiniz.

kirpi
Kredi: luamduan / iStock

5. Su noktalarınızı koruyun

Yüzme havuzunuz, göletiniz ve hatta çeşmeniz olsun, bir yılan bariyeri veya sürüngenlerin geçmesini önlemek için ince bir perde. Aslında, yılanlar su noktalarına çekilirler, bu da sadece onlara izin vermekle kalmaz. susuzluğunu gidermek ama aynı zamanda yenilemek ve beslemek çünkü böcekler genellikle orada çoğalır. Yerde yüzme havuzuna sahip olan her kişinin şunları yapması gerektiğini lütfen unutmayın: yasaya göresu noktasının çevresini önemli ölçüde çevreleyin.

6. Saklanma yerlerini kaldırın

Yukarıda gördüğümüz gibi, engerekler özellikle saklanma yerleriyle dolu yerleri takdir eder vebarınaklar hem avlanabilmek hem de görevlerini yapabilmek için olumsuzluk. Bu nedenle, etraftaki her şeyi çıkardığınızdan emin olun: sac levhalar, tahta yığınları, moloz, branda, oyuncak, ayakkabı…tüm delikleri kapat yerde ne olabilir!

7. Kokmuş rue bitkisi

Rue officinalis, rue fetid veya rue des jardins olarak da adlandırılan bu bitki, çok hoş olmayan koku bu da yılanları korkutup kaçırma eğilimindedir. Tek küçük sorun: Bu kötü kokulu bitki sadece sürüngenlere karşı değil, aynı zamanda insanlara karşı da etkilidir. alerji ya da bazıları kalp sorunu. Bu nedenle yalnızca aşağıdakiler için önerilir: deneyimli bahçıvanlarçocuk veya evcil hayvan olmadan.

kokmuş sokak
Kredi: Franz Xaver/Wikimedia Commons

8. Kemirgenleri uzak tutun

Yılanlar her zaman yeterli olan yerlere gider Gıda. Böylece kemirgenleri ve böcekleri bahçenizden uzak tutarak sürüngenler gelip sizi rahatsız etmemelidir. Bu nedenle evinizin yakınında fare ve fareleri çekebilecek hiçbir yiyecek bulunmamalıdır.

9. Bitki kokulu karaca otu

Stinking Rue gibi, Vipecian olarak da adlandırılan Stinking Hellebore, yılanları kovmak için etkili bir bitkidir. Ancak o son derece toksik. Eldivenler bu nedenle işlemek için gereklidir. Bu bitki aynı zamanda sadece deneyimli bahçıvanlar için de uygundur, çocukları veya evcil hayvanları yoktur.

kokulu karaca ot bitkisi
Kredi: PollyDot/Pixabay

10. Ultrasonik kovucuları takın

yılanlar miyop et sağır. Ancak çok hassastırlar titreşimler yerde hissedildi. Bu nedenle, birinin yürüdüğünü hissettiklerinde kaçma eğiliminde olacaklardır. Bu titreşimleri yeniden üretebilmek için bir veya birden fazla elektronik ve hatta solar ultrasonik kovucu satın alabilirsiniz. Bu etki, varlığı bahçenizde kurulu olan tarlalara zararlı olabilecek diğer hayvanları kovmak için de kullanılabilir.

Az önce bahçelerde dolaşan yılanlar konusunu ele aldık. Peki ya kanalizasyonlarımızda dolaşanlara ne demeli? Ayrıca bu basit bir şehir efsanesi mi yoksa gerçek bir gerçek mi? Öğrenmek için, gel ve bir gün yapıp yapamayacağını öğren tuvalette yılanla karşılaşmak.

Kediler ve Köpekler İçin Kesinlikle Çok Güzel 50 Japonca İsim

Bir keneyi çıkarmakta sorun mu yaşıyorsunuz? Kafa hala aşağıda mı? İşte yapmanız gerekenler!