Onları bahçenize çekmek için 5 ipucu

Baştankara, böceklere karşı zorlu bir avcıdır. Çok basit, bahçedeki neredeyse tüm istenmeyenleri yiyor: tırtıllar, yaprak bitleri, sinekler, örümcekler, tahtakuruları, böcekler… Ve bu, bir çift memenin yaklaşık 10.000 böcek yediği tahmin edildiğinden, kuluçka döneminde daha da fazla. sadece 3 hafta süren bu dönemde. Böylece, bu kuş mükemmel bir doğal böcek ilacı yapar. Bahçenizdeki memelerin varlığı ile artık kimyasallara ihtiyacınız yok! Bu muhteşem kuşları çekmek için bu ipuçlarını izleyin.

1. Yapraklı ağaçlar dikin

Chickadees aşk büyük yapraklı ağaçlarmeşe, kavak veya defne gibi. Gerçekten de orada tam bir güvenlik içinde yaşayabileceklerini biliyorlar. Ancak büyük ve güzel bir ağaç elde etmeden önce biraz sabra ihtiyacınız olacak!

meşe ağacı
Kredi: RegalShave/Pixabay

2. Sığınaklar kurun

Hangi göğüsler yuvalarını yapmayı tercih eder? ağaç delikleri. Ancak duvarlardaki delikleri, eski arabaları, olukları ve hatta terk edilmiş posta kutularını da takdir ederler. Onları çekmek için şunları yapabilirsiniz: yuvalama kutuları yükleyin Oraya yerleşmek ve kötü hava koşullarından korunmak için bahçenizde.

kuş mavi baştankara kuş yuvası
Kredi: jLasWilson/Pixabay

3. Ayçiçeği tohumlarını serpin

memeler büyük tohum severler, diyetlerinin ayrılmaz bir parçası olan. Ayçiçeği tohumlarını bahçenizin her yerine (ancak yüksekte) dağıtın ve bu küçük kuşların ortaya çıktığını çabucak göreceğinizden emin olabilirsiniz. Ve kışın, sahip olmaktan çekinmeyin süet tuğla içeren besleyicilergöğüsler tarafından çok beğenildi.

mavi baştankara kuş
Kredi: zencefil/Pixabay

4. Bir su noktası kurun

Chickadees susuzluklarını gidermeyi sever ama aynı zamanda s’ébrouer içinde sığ havuzlar. Gerçekten de bu, sıcak havalarda tüylerini soğutmalarını sağlar. Bahçenize küçük bir su noktası kurarsanız, onlara çok daha çekici görünecektir.

baştankara kuş su içer
Kredi: Alexas_Photos/Pixabay

5. Bitki meyvesi

memeler çok taze meyve kokusu tarafından çekildi zevk almayı sevdikleri şey. Ek olarak, elma solucanları ve yaprak bitleri gibi meyve yiyen böceklere karşı mükemmel bir siper oluştururlar. Tahmin ediliyor kitek bir baştankara tek başına 40 meyve ağacını koruyabilir haşarat. Böylece bahçenize bir meyve bahçesi kurmak, güzel memelerin yeniden ortaya çıktığını hızlı bir şekilde görmenizi sağlayacaktır.

kuş baştankara meyve incir yiyor
Kredi: GeorgeB2/Pixabay

Melodik bir şekilde tıslamanın (ve böylece beynimize yatıştırıcı bir güç uygulamanın) yanı sıra, bahçenizi istila eden zararlı böceklerden hızla kurtulacak bir diyete sahip olan bu muhteşem kuşları kendinize çekmek için ne yapmanız gerektiğini artık biliyorsunuz.

Ayrıca beğeneceksiniz:

Kırlangıçları bahçenize çekmek için 5 ipucu

Arıları beslemek için bahçenize dikilecek 7 çiçek

Bu harika sümüklü böcek yiyiciler, kirpileri bahçenize çekmek için 8 ipucu

Neden bazı sinekler odaların ortasında uçarlar?

Bir köpek hangi yaşta yetişkin boyutuna ulaşır?