Onu eğlendirmek için %100 geri dönüştürülmüş oyuncaklar için 10 fikir!

Bir köpek, bir kedi veya başka bir evcil hayvan için olduğu gibi, tavşanın da sahibi ile günde en az 30 dakika oyun oynaması gerekir. Onsuz, sıkılma ve dolayısıyla depresyona girme riskiyle karşı karşıyadır. Ancak bir tavşan, sahip olduğu oyuncaklar onun için güvenli olduğu sürece kendi başına da oynayabilir. Tüy yumağınızı eğlendirmek için en iyi geri dönüşüm fikirlerimizden bazıları burada!

Bunu bildiğim iyi oldu : tavşan yerde yaşayan bir hayvandır. Aslında, örneğin bir masada olduğu gibi, özellikle yükseklikte değil, yerde oynamayı tercih ediyor.

1. Bir karton kutu

Aptalca ama basit bir karton kutu, ayakkabı kutusu tipi, tavşanınızı birkaç dakika mutlu etmek için yeterli olabilir. Tavşanınıza yakın bir yere koyun ve yaklaşmasına izin verin. Göreceksin, onunla eğlenmesi uzun sürmeyecek. Sadece saklanma yeri olarak hareket etmeyecek, aynı zamanda çiğnemeyi de teşvik edecektir.

Ayrıca çekinmeyin oyuncak ekle karton kutuda, onu boşaltmak kötü niyetli bir zevk olacak!

2. Asılı bir besleyici

Eğlenirken ve egzersiz yaparken tavşanınıza en sevdiği aktiviteyi (yemek yemeyi) yaptırmanın bir hilesi var. Gerçekten de onu asılı bir besleyici yapmak yeterlidir.

Bunu yapmak için, marul, havuç ve/veya saman ekleyin yarı açık bir kapta ve hepsini yerden birkaç santim yukarı asın. Dikkatli olun, besleyici çok yüksek olmamalıdır, aksi takdirde tavşanınız ona erişemez!

3. Karton tüpler

Tavşanınızın çevresini zenginleştirmek, her şeyden önce ona oyuncaklar vermek demektir. Özellikle beri bazı tavşanlar oyuncakları dişleriyle alıp atmayı sever. Lagomorfunuz için durum buysa, ona karton rulo kağıt havlu veya tuvalet kağıdı gibi kavraması kolay oyuncaklar vermekten çekinmeyin. Üstelik ekonomik!

Ayrıca yapabileceğinizi unutmayın karton tüplere saman yerleştirin onları daha da eğlenceli hale getirmek için!

4. Dallarda bir top

Tavşanlar ayrıca toplarla oynamayı sever, hatta daha fazlası bitkilerden yapılıp yapılmadığını. Söğüt dalları, hasır veya saman olabilir, yuvarlandıkları ve kemirdikleri sürece mutlu olacaklar!

Dikkat edin, basit elma ağacı dalı hile de yapabilir!

5. Çam kozalakları

Tavşanınız için her zaman basit ve geri dönüşümlü oyunlar bulmak amacıyla, ona çam kozalakları vermenin de mümkün olduğunu bilin. İkincisi, onu bir süre işgal edebilecek vekullanıcı sesi eğlenirken!

çam kozalağı
Kredi: Aboeka / iStock

6. Bir telefon rehberi

bu telefon rehberleri kaybolma eğilimindedir, ancak bir dolapta bir ya da iki tane varsa, onları tavşanınız için dışarı çıkarmaktan çekinmeyin. Onları parçalara ayırmaktan mutlu olacak! Öte yandan, dikkatli olun, yapıştırıcıyı yememeli hangi dilim düzeyinde.

7. Bir saklanma yeri

Bir kedinin sahibiyseniz veya sahip olduysanız, mutlaka bir yerde bir kediniz vardır. kedi ağacı tabanında bir tünel veya küçük bir ev bulunan. Aksi takdirde, örneğin karton kutular kullanarak kendiniz yapmaktan çekinmeyin!

Tavşanlar tünelleri ve evleri severler çünkü bunlar mükemmel saklanma yerleridir. Ama bildiğiniz gibi, tavşanlar öncelikle avdır ve bu nedenle sürekli saklanma ihtiyacı hissederler.

8. Bir deniz otu halısı

Evinizde eski bir deniz otu halısı varsa, onu tavşanınıza sunmayı düşünün. Sebep ? Onu istediği gibi yok edebilir ve bu onun için bir lüks!

9. Ahşap bebek oyuncakları

Çocuğunuzun çıngırak gibi tahta oyuncakları tavşanınıza verilebilir, ikincisi onları yutamamak şartıyla. Eski oyuncakları geri dönüştürmenin harika bir yolu!

10. Bovling

Örneğin, garajınızda bovling lobutları varsa, tavşanınız tarafından çok takdir edilebileceğini bilin. Bowling tavşanlar için harika bir eğlence kaynağıdır.

Etkisinde, sadece düşmeleri ve yuvarlanmaları için önlerine yerleştirin. O zaman sadece bir şeyi bekliyorlar: onları yeniden konumlandırmanızı!

Bu makaleyi beğendin mi? Ayrıca beğeneceksiniz:

Kobaylar için tehlikeli yiyeceklerin tam listesi

Tavşanınızın hasta olduğunu gösteren 6 işaret