Sevgili evcil hayvanınız için 10 hatıra takı fikri

Köpek veya kedi gibi bir evcil hayvanın kaybı, sevilen birininki kadar yürek parçalayıcı ve bunaltıcı olabilir. Evcil hayvanlarımıza olan bağlılığımız o kadar derindir ki, yok olduklarında bazılarımız büyük bir sıkıntı hisseder. Evcil hayvanınızı asla unutmamak için saçından ve küllerinden yapılmış bir hatıra pırlantaya sahip olmanız mümkündür. Bu yazıda size her şeyi açıklıyoruz.

İnsan ve hayvan arasındaki ilişkiyi özel kılan, samimiyet, sadakat ve art niyetlerin tamamen yokluğudur. Bir efendi ve köpeği arasında çok belirgindir. Bir kedi ile ilişki biraz farklıdır, çünkü o daha bağımsızdır, o daha çok patrondur ve biz onun hizmetindeyiz!

Bir evcil hayvanın kaybı nasıl yas tutulur

Bir evcil hayvan için yas tutmak zaman alabilir. O kadar bağlanırız ki, ani bir kaybolma gerçek bir şoka neden olur. Bazıları için, ikincisi, bir arkadaşın veya bir aile üyesinin kaybı sırasında hissedilen kadar şiddetlidir.

Çoğu zaman, evcil hayvanınızın ölümünü, olmayanlara ilan ettiğinizde, acımız anlaşılmadı. “abartılı” olduğunu düşünüyorlar. Efendi ile yoldaşı arasında zamanla gelişen gerçek aşk ilişkisini yanlış anlamaktır.

Başkaları ne düşünürse düşünsün, yas tutmak için zaman ayırman çok önemli ve bu çilenin üstesinden gelmek için yardım istemekten çekinmeyin. Anılarınızı bir günlüğe yazarak, hatıra ağacı dikerek, fotoğraf takvimi veya hatıra takıları yaparak evcil hayvanınızın hatırasını onurlandırmaktan çekinmeyin. Fiziksel bir hatıra, genellikle tüylü bir arkadaşı onurlandırmanın en iyi yollarından biridir.

Orijinal Pet Anıt Takı Fikirleri

Anıt mücevher
Anıt takılar © Canva

İşte en iyi 10 anıt mücevher fikrimiz:

  1. Fotoğraf dolapları: hayvanın ve senin bir fotoğrafın.
  2. Urn takı: külleri depolamak için küçük bir alana sahip kolye veya yüzükler.
  3. Pençe Baskı Takı.
  4. Kürk takı: zanaatkarlar reçinedeki kilitleri yakalayabilir ve onları sonsuza kadar koruyabilir. Ayrıca saçı güvenli ve gizli bir şekilde tutmak için tasarlanmış madalyonlar ve kolyeler de vardır.
  5. Gökkuşağı köprüsü takıları.
  6. Charm bilezikler.
  7. Melek kanatları şeklinde takılar.
  8. Evcil hayvan kimlik kartlarından oluşturulan takılar. Evcil hayvan sahipleri genellikle bu tür fişlere sahiptir. Bunları kolayca bir kolyeye dönüştürmek mümkün.
  9. Gözyaşı Mücevherat.
  10. Kremasyon Pırlanta Takı evcil hayvanın küllerinden.

Memorial Pırlanta Takı (Cremation Diamonds), En İyi Kişiselleştirilmiş Hatıra

İlk 10’umuzda, onu son sıraya koymamıza rağmen, gerçekten de mücevher kremasyon elmasları bu bize en sadık yoldaşımızın ortadan kaybolmasını onurlandırmak için en iyi kişiselleştirilmiş hatıra gibi görünüyor.

Bu, laboratuvarda küllerden veya hayvan kıllarından yapılmış gerçek bir elmastır. dünyada benzersiz. Kısaca açıkladı: Yüksek sıcaklık ve yüksek basınçta çalışan makineler sayesinde kılların veya küllerin içerdiği karbon çıkarılarak gerçek bir sertifikalı elmas elde edilmesini mümkün kılıyor.

Bir anıt elmasa sahip olmak kederi yatıştırır. Tüm anılarınız buna dahil edilecek ve size yıllarca rahatlık ve hatırlama sağlayacaktır. Yol arkadaşınız her zaman size yakın olacaktır. Neredesin, o her zaman senin yanında olacak.

Hatıra pırlanta mücevheri nasıl alabilirim?

cenaze elmas
Mezar elmas © Canva

Çoğu İsviçre’de bulunan hatıra elmasları yaratma konusunda uzmanlaşmış birkaç şirket var. Bazıları, başka yerde bulunmayan hizmetler sunar. Örneğin, pırlantanın boyutu ve aynı zamanda pırlantanın boyutu açısından daha fazla olanak sunan LONITÉ için durum böyledir. farklı kesimler ve renkler.

Pırlanta cenaze mücevherini hangi firmadan talep edeceğinizi belirledikten sonra, gerçekleşmesi için gerekli malzemeleri göndermelisiniz. Yaklaşık 200 gr kül veya 10 gr saç göndermeniz istenecektir.

Yapmak istediğiniz takı türünü belirtin : bir yüzük veya bir kolye. Ayrıca evcil hayvanınızı hatırlatan özel bir takı tasarlayıp yaptırabilirsiniz. Silinmez bir iz bırakmak için köpeğinizin veya erkek kedinizin adını lazerle kazımak da mümkündür.

Şirketle tüm şartlar üzerinde anlaştıktan sonra dönüşüm başlayabilir. Belli bir uzmanlık gerektiren oldukça karmaşık ve çok teknik bir süreçtir. Bitmiş mücevheri almak için tahmini süre: 6 ila 10 ay arasında. Biraz uzun ama doğal bir elmasla tamamen aynı nitelik ve özelliklere sahip bir elmasın laboratuvarda üretilmesi için gereken süre. Operasyonun sonunda, hatıra pırlanta mücevher, ticaretteki tüm profesyoneller tarafından tanınan bir GIA Orijinallik Sertifikası alır.

Anıt takıların fiyatı ne kadar?

Bir hatıra mücevherinin belirli bir fiyatı vardır, doğrudur ve dikkate alınması gerekir. Fiyat, boyutuna (pırlantanın şekline), ağırlığına (karat), rengine ve berraklığına, yani kusurlarının derecesine (ne kadar azsa pırlantanın değeri o kadar fazla) göre değişir. Ortalama olarak, sürer ilk fiyatta yaklaşık 1900 €. Bu belirli bir bütçeyi temsil eder, ancak bir evcil hayvanın kaybolmasının neden olabileceği kaybı doldurmak için bir cenaze mücevherinin getirebileceği rahatlama ile kıyaslanamaz.

En sadık arkadaşınızın küllerinden veya saçlarından yapılmış bir yüzük veya kolyeye sahip olmak, kederinizde gerçek bir devrimdir. Tarihte ilk kez, laboratuvarda sonsuza kadar yakınınızda tutabileceğiniz bir elmas yetiştirmek mümkün. Tek yapmanız gereken ona bakmak, başkalarını evlat edinmenizi engellemeden köpeğinizle veya kedinizle geçirdiğiniz güzel zamanları hatırlamak için ona dokunmak.

En İtaatkar 8 Köpek Cinsi

Kedilerin sevdiği 5 bitki