Tavşanınız için 7 temel aksesuar

Tavşanınız özel konforu hak ediyor. Ayrıca, iyi yemek yemesi, dinlenebileceği sessiz bir köşe ve kendini eğlendirmek için itiraz etmesi gerekir. Günlük olarak tam bir tatmin için, evcil hayvanınızın varlığını memnun edecek, evde bulunması gereken 7 temel aksesuar burada.

1/ Yemeği için bir kase

Tavşan yemekleri için vazgeçilmez bir unsur olan kase sadece ne plastik ne ahşap. Bu kesinlikle lagomorfunuzun onu çiğnemesini önleyecektir. Bunun yerine sert bir malzemeyi tercih edin. cam veya seramik. Tabak veya kase onun için mükemmel ve onları devirmeyecek kadar ağır.

kase tavşanlar
Kredi: Bubbers13/iStock

2/ Bir çöp kutusu

Evin her köşesine işemesini istemiyorsanız olmazsa olmaz aksesuar, çöp kutusu tavşanın büyüklüğüne göre seçilir. Ayrıca, bir bin kenarlı tavsiye edilir, çünkü ihtiyaçları bittiğinde, hayvan bazen altlığın içeriğini uçarak gönderebilir.

Çöpten bahsetmişken, birini tercih et daha çok bitkisel kim sahip güçlü emicilik. Ayrıca, tozlu parçacıkları küçük kürk topunuzun hava yollarına zarar verebilecek ahşap talaşlarından yapılmış standart bir altlıktan çok daha yumuşak olduğunu kanıtlayacaktır.

3/ Bir tavşan suluk

İçebilmesi için çeşitli çözümler mümkündür. Her şeyden önce, yemeği için bir kaseye içecek bir şeyler koyabilirsiniz. Problem şuYapamayız sadece küçük miktarlarda doldurun ve aynı zamanda devrilebilir. Bu nedenle tavşanınız gün içinde işteyken susuz kalmamalıdır.

Bunun üstesinden gelmek için, su sebili, kaseden çok daha fazla kapasiteye izin verdiği için daha rahattır. Ancak dikkatli olun suyunu her gün değiştir, Durgun sularda, özellikle yüksek sıcaklık dönemlerinde çoğalan bakteriler. Cam şişe de pratik bir aksesuardır. Bununla birlikte, tüm tavşanların boyundan içme refleksi yoktur.

su tavşanı
Kredi bilgileri: NATALIA ANDREEVA/iStock

4/ Oyuncaklar

Fiziksel ve zihinsel olarak formda kalmak için tavşanınızın meşgul olması ve egzersiz yapması gerekir. Bunu yapmak için, onu eğlendirmek için ev yapımı olsun ya da olmasın birkaç oyuncak verin. onu da yapabilirsin uygun bir kurs tasarlamak örneğin tüneller ve onu memnun edecek diğer kapalı yerler ile küçük boyutuna. doldurulmuş bir oyuncak hile de yapabilir.

tavşan topu
Kredi: bilinmeyen/iStock

5/ Bir in

Tünellerle aynı hatlar boyunca Lapinou, saklanacak bir yerin olmalı kendini güvende hissedebileceği, gözden uzak olduğu yuvaya benzer. Oluşturmak için yaratıcılığınızı kullanmak size kalmış en samimi sığınak. Bununla birlikte, unutmayın: Yapı, hayvanın çeneleri arasında kemirilmeyecek kadar güçlü olmalıdır. Öte yandan, DIY sizin sorumluluğunuzda değilse, tavşan evleri özel bir atmosfer yaratmak için mükemmel olacaktır.

6/ Bir samanlık

Samanlık, sevgili küçük hayvanınıza bir şeyler sunuyor dişlerini kırmak hayatı boyunca büyüyen. olduğuna dikkat et her zaman dolu ve taze samanla dolu. Bununla birlikte, tavşan yemek sırasında kendini rahatlatma eğiliminde olduğundan, rafı çöp kutusundan uzak olmayan bir yere yerleştirmeye çalışın.

saman tavşanı
Kredi: joe hidalgo fotoğrafçılık/iStock

7/ Bir tavşan taşıma kafesi

Tavşanınızı veterinere götürmek mi yoksa tatile götürmek mi istiyorsunuz? Ardından, taşıma kafesi temel aksesuarı temsil eder. Bu ulaşım aracı lagomorfun morfolojisine uyum sağlamalıdır. Neyse ki, piyasada çeşitli boyutlarda birçok model var. Ek olarak, orada rahat hissetmesine yardımcı olmak için kafesi ile süsleyin.bir oyuncakyer izin verdiği gibi,kumaş yolculuk sırasında rahatça oturabileceği bir yer.

tavşan arabası taşımacılığı
Kredi bilgileri: Dmitrii Guldin/iStock

Tüm bu aksesuarlar sayesinde siz onunla ilgilenmeye devam ettiğiniz sürece tavşanınız memnun kalacaktır. Açıkçası, tüm bu öğeleri düzenli olarak temizlemeyi unutmayın, çünkü temizlikleri hayvanınızın sağlığını korur. Ve evde tam bir mutluluk için evcil tavşanı mutlu eden bu hileleri öneriyoruz.

Onu bırakması için 5 ipucu

6 neden