Tavşanınızı soğutmak için 6 ipucu

Sabırsızlıkla bekliyordunuz: yaz geliyor. Güneş ve sıcak burada, sonunda havuzda ya da denizde iki kulaç arasındaki hapın tadını çıkarabileceksiniz.Tavşanınız ise sıcaktan sizden çok daha fazla acı çekiyor, bu yüzden dikkatli olun. sıcak hava dalgası!

Bunu bildiğim iyi oldu : tavşan sevecen bir evcil hayvandır, ama aynı zamanda korkak ve kırılgan. Nazikçe ele alınması gereken bir hayvandır. Yaz geldiğinde daha da uyanık olmalısınız, çünkü 25°C’nin üzerindeki sıcaklıklar sağlığı zayıflar (ishal, dehidrasyon, vb.). Bu nedenle, tüy yumağınız için ölümcül olabilecek sıcak çarpmasına karşı dikkatli olun. Size yardımcı olmak için, tavşanınızı serin tutmak için 6 ipucu!

1. Havalandırın

Çok basit görünebilir, ancak havalandırma, serin tutulan bir iç mekanın nedenidir. akşam ve gece, camları açıp evin havasını yenileme fırsatını yakalayın. Gün içerisinde havalandırma da yapabilirsiniz. Öte yandan, izin ver kepenkler kapalı böylece hava girer, ısı değil. Bir tavşan için ideal ortam sıcaklığı 18°C.

2. Pencerede nemli bir bez

sahip değilsen fan tavşanını yenilemek için sorun değil. Sadece kepenklerinizi kapatmanız ve açıklığın hemen önüne bir pencere koyarak pencerelerinizi sonuna kadar açmanız yeterli. ıslak çamaşır. Taslaklar nemli bezi kuruturken yayılan nem odada. Bu yöntem bir vantilatörden daha ucuzdur ve tavşanınızın üşümesini engeller.

3. Tavşanı ıslatın

Tavşan, sıcaklığını şu şekilde düzenler: kulaklar. Birlikte ıslak eldiven, tavşanınızın kulaklarını düzenli olarak yenileyebilirsiniz. Ama dikkatli ol, kulaklarına su değdirmemelisin!

Lapland
Kredi: Alexander Horn/Wikimedia Commons

Tavşanınızı su ile de sulayabilirsiniz. sisleyici. Son olarak, kafesin zeminini bir ıslak havlu da iyi bir çözüm olabilir.

4. Bol su

Tavşan suyu sürekli olmalıdır sahip olmak, ne çok sıcak ne çok soğuk. Özellikle sıcak olduğunda, en azından suyunu değiştirin. günde iki kere.

5. Tavşanın içmesini sağlayın

Tavşanınızın fazla su içmediğini görürseniz ekleyebilirsiniz. birkaç damla saf meyve suyu (renklendirmeden, şeker ilavesiz… en iyisi meyveyi kendiniz sıkmak). Son çare olarak, ona bir bardakla içirmeyi deneyebilirsiniz. pipet onu daha fazla içmeye zorlamak için.

6. Tavşan yemlerinde su

Tavşanınızı nemli tutmak için şunları yapabilirsiniz: sebzelerini ıslat. Böylece farkına bile varmadan nemlenecektir. Açgözlü olduğu için kesinlikle memnun olacaktır.

Yüksek ısı durumunda tavşanınıza verebileceğiniz salatalık, kabak, kavun veya karpuz gibi bazı meyve ve sebzeler vardır (çekirdeksiz, derisiz ve yapraksız). Ancak dikkatli olun, bazı yiyecekler kesinlikle diyetinizden çıkarılmalıdır!

Bu yüzden hamsterınıza asla egzersiz topu almamalısınız.

Kesinlikle unutulması gereken 15 yanlış anlama!