Uygulamak için 11 ipucu

Kasabada veya kırsalda, baş belası olan güvercinler gerçek bir bela olabilir. Her gün balkon, teras veya pencere pervazınızdaki dışkıyı temizlemek zorunda kalmaktan sıkıldınız mı? Boyadaki istilacı kuşları artık göremiyor ama onlara zarar vermek istemiyor musunuz? Bu makale tam size göre ve sonunda güvercinleri uzak tutmak için size birkaç çözüm sunuyor. zararsızca!

Dikkatli olun, güvercinler bazen haşere olarak kabul edilebilse de, kendi başlarına canlı varlıklar olarak kalırlar. Bu nedenle, mağazalarda veya ağda satılan ve onları yakalamaya veya zarar vermeye yönelik sivri uçlar veya çelik kazmalar gibi tüm cihazlardan kaçınılmalıdır.

1. Baharatlar

Güvercinlerin balkonunuza dönmesini engellemek için sıcak baharatlar biber, köri veya tarçın gibi her yerde. İkincisi, genel olarak kuşlara karşı mükemmel kovuculardır. Bu nedenle, burada yemek için iyi bir şey olmadığını çabucak anlayacaklar.

Aksi halde, asla ortalıkta yiyecek bırakmayın güvercinlerin evinizde gagalama alışkanlığı kazanmasını önlemek için. Bu hile, evinize böcek istilasını önlemek için de geçerlidir.

2. Alüminyum

güvercinler nefret alüminyum gürültü. Pencere kenarlarınıza veya takılmayı sevdikleri herhangi bir yere biraz asın ve yakında geri gelmeyecekler. Ayrıca yuvalanmayı önlemek için oluklara koymaktan çekinmeyin. Evinizin yükseklerine güvenle tırmanmak için doğru araçları kullandığınızdan emin olun.

3. Yansıtıcı yüzeyler

Güvercinleri ücretsiz olarak avlamak için yansıtıcı şeritler senin balkonunda. Veya asmak birbirine yapışmış iki CD güneş ışığının üzerine yansıması ve kuşların yönünü şaşırtması için korkuluklarınıza. Parıldayan her şey onlar üzerinde kovucu bir etkiye sahiptir ve kuşları uzak tutar.

güvercin
Kredi: iStock

4. Ultrason

Var ultrasonik muhafazalar Dışarıya yerleştirilmek ve böylece güvercinleri korkutmak için özel olarak tasarlanmıştır, bu yüzden tereddüt etmeyin! Öte yandan, diğer kuşları da korkutup kaçırma ihtimalleri yüksek… Bu yöntemin artılarını ve eksilerini tartmak size kalmış.

5. Yel Değirmeni

Rüzgarın hızına göre kanatları dönen çocuklara yönelik bu küçük oyuncak yel değirmenini hepiniz bilirsiniz. Balkonunuza bir tane kurun, korkuluk gibi davranacak ve güvercinleri uzak tutacak. Ayrıca, güzel ve sağduyulu!

Ayrıca, kendinizinkini yapabilirsiniz. Bu görevde size yardımcı olmak için, işte size bir video eğitimi kendi kağıt yel değirmeninizi yaratın. Tabii ki, hava koşullarından korunmak zorunda kalacak. Ancak, bir tamirci ruhuna sahipseniz, daha sağlam bir malzemeden (örneğin ahşap) yapılmış bir değirmen çok daha dayanıklı olacaktır.

6. Kovucu sprey

Güvercin kovucu sprey ile sadece haftada bir sprey balkonunuzda ve güvercinler artık oraya inmek istemeyecek. Kimyasal kovucular kullanmadığınız sürece hızlı ve güvenlidir!

güvercin
Kredi: congerdesign/Pixnio

7. Pleksiglas

Güvercinlerin korkuluklarınıza, pencere pervazlarınıza, balkonlarınıza veya kornişlerinize tünemesini önlemek için Pleksiglas veya PVC levhalar. Bacaklarda vantuz bulunmadığından, kaçınılmaz olarak kayarlar.

8. Korkucular

Piyasada güvercinleri korkutması gereken pek çok ürün var: buna korkuluk deniyor. Olup olmadığı kuş bakışı balonlarbaykuş heykelleri ve hatta plastik şahinler, kuşları korkutmak için seçim geniş!

Öte yandan, gerekli onları düzenli olarak değiştir. Ve haklı olarak, güvercin akıllı bir hayvandır ve bilmediği şeye hızla alışma eğilimindedir.

güvercinler
Kredi: aitoff/Pixabay

9. Gergin iplik

Güvercinlerin dengede kalmasını ve böylece asılı kalmasını önlemek için, metal bir gergi teli takın korkuluklarının üstünde. Sadece etkili olmakla kalmaz, aynı zamanda gerilmiş tellerin kurulumu özellikle kolaydır!

10. Anti-güvercin ağı

Kesinlikle çekici olmayan, ancak çok etkili, anti-güvercin ağı her yere kurulabilir. Bu kuş koruma ağları balkonlar, teraslar ve hatta bina avluları için idealdir! Aslında, kuşların dinlenmesini engeller, bu da onları kesin olarak uzak tutmayı mümkün kılar.

11. La naftalin

naftalinleri yerleştirin küçük kanvas çantalarda ve balkonunuza dağıtın. Güvercinler bu kokudan nefret ederler ve yaklaşmak istemezler.

Ayrıca neden hep balkonumda güvercinler rahatlıyor?

Zaten bilmelisiniz ki kuşların ürettiği her dışkıürik asit adı verilen yüksek konsantrasyonlu idrar ve dışkı karışımı. Bu nedenle, ön camınıza yapışmış gördüğünüz pislikler, tüm bu birbirine karışmış organik atıkların sonucudur. Ama bunu ayrı ayrı yapan memelilerin aksine neden her şeyden bir anda kurtuluyorlar? Nedeni basit: sadece kuşlarıntek bir delik, kloaka, dışkıyı dışarı atmak için. İkincisi, koruyucu yumurtası da buradan çıkacak olan sevimli bir genç güvercini dölleyecek olan erkek güvercinin spermini iletmek için de kullanılır.

Tamam, ama hangi “doğaüstü” güç bu güvercinleri benim yerimde kendilerini rahatlatmaya itiyor? Bu oldukça basit bir şekilde pragmatizmden kaynaklanır, çünkü bir kuş uçmak üzereyken içgüdüsü ona şunu söyler. fazla kilolardan kurtulmak, mümkün olduğunca az enerji kullanarak tırmanışı gerçekleştirmek için. Bu nedenle, korkuluklarınıza veya pencerelerinize bir güvercin sürüsü konduğunda, partide sindirimi yeni sona eren birkaç küçük serseri olması gerekir. Kalkış anında, bunlar sizi gözlerinizde biraz nahoş bir ayrılık hediyesi ile bırakacaktır.

Kedim pençe yastığını yaraladı: nasıl tedavi edebilirim?

Dünyanın en büyük örümceği nedir?